پیپ کشیدن به کمک بیلچه

بیلچه یا تمپر پیپ چیست

 

بیلچه پیپ چقدر مهم است؟ استفاده از آن لازم است یا تاثیری در پیپ کشیدن ندارد؟ چه بیلچه ای کارایی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد ….

اینها جزئیاتی هستند که مقالات مربوط به آن را نه تنها به زبان فارسی نمی توان پیدا کرد بله به زبان انگلیسی هم منابع اندکی دارند. ریزه کاری هایی که برخی افراد به اسموکرهای ۳۰ یا ۴۰ ساله تبدیل می کند و عدم توجه به همین ریزه کاری ها خیلی ها را از پیپ خسته کرده است، ولی آیا مگر می شود یک بیلچه فسقلی نقش تعیین کننده ای داشته باشد؟

هنگامی که پیپ خریداری کردید به بیلچه آن توجه کنید و سعی کنید یک بیلچه خوب بخرید…. ولی چه بیلچه ای خوب است و باید چه خصوصیاتی داشته باشد و دقیقا در چه زمانی بیلچه استفاده می شود؟

بیلچه پیپ در شکل ها و قیافه های مختلفی تولید و عرضه می گردند ولی یک بیلچه خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد . . .

مهمترین وظیفه بیلچه یا تمپر tamper کوبیدن توتون است، ممکن است بیلچه شما قطعات دیگری مانند سیخ یا قاشق هم داشته باشید ولی حقیقتا قسمتی که مخصوص کوبیدن توتون است پرکاربردترین قسمت از بیلچه خواهد بود.

پس از پرکردن اولیه توتون و پس از آتش زدن حتما توتون را به درستی با بیلچه بکوبید و یکدست کنید تا اولا راه ورود هوا به پیپ سد شود و هم اینکه آتش یکدستی داشته باشیم.
اگر توتون پس از آتش زدن کوبیده نشود، پیپ اسموک مناسبی نخواهد داشت.
همچنین پس از مدتی اسموک، باید دوباره توتون را بکوبید تا آتش را به سمت پایین هدایت کنید. از وسایل دیگری هم می توان به عنوان سیخ یا قاشق استفاده کرد ولی کمتر وسیله ای یافت می شود که سطح مقطع کوتاهی داشته باشد و بتوان از آن برای کوبیدن توتون استفاده کرد.

از ربات تلگرامی کافه آرتین برای انتخاب توتون مناسب با ذائقه خود کمک بگیرید، از ورود آخرین محصولات باخبر شوید، از جدیدترین توتون های سیگارپیچ خرید کنید و چندین قابلیت دیگر . . . : https://telegram.me/cafeartinbot

اشتراک گذاری

دیدگاه (4)

 1. شهباز ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ پاسخ

  پس از اتش زدن کوبیده شود؟؟

  • آرتین ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ پاسخ

   حتما، چون آتش موجب بر هم خوردن نظم توتون در قسمت بالایی آتشگاه می شود.
   در سایت مقالات متعددی درباره پرکردن و آتش زدن توتون پیدا خواهید کرد … (درباره پیپ و درباره توتون پیپ)

 2. ناشناس ۱۳۹۷-۰۷-۰۸ پاسخ

  سلام من وقتی پیپ روروشن میکنم پس ازمدتی که حدودیک سوم تایک چهارم توتون خاکسترشده توتون رومیکوبم ودراکثرمواقع یاپیپ همون موقع خاموش میشه یاچندپک بعدکه بنظرم آتش خفه میشه بنظرشمابایدچیکارکنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.