انواع توتون پیپ

دو گروه عمده توتون ها به شرح ذیل میباشد:

۱- تیپ انگلیسی اسکاتلندی که نسبت به گروه بعدی طبیعی تر هستند.

۲- تیپ امریکایی که معمولا به روشهای گوناگون معطر می شوند.

معمولا اکثر کسانی که به پیپ کشیدن علاقمند هستند توتون های امریکایی را به دلیل معطر تر بودن و سبک تر بودن نسبت به مورد اول ترجیح می دهند و تیپ Cavendish و Dutch Cavendish که بصورت پایه از توتون مریلندی تهیه می شوند از این جمله به شمار می آیند.

جالب است بدانید که برگهایی که جهت ساخت توتون وارد کارخانجات می شوند با هم فرق زیادی دارند و جالبتر آنکه بدانید همه از یک دانه روییده است. این برگ ها با اینکه از یک دانه میباشند ولی با توجه به منطقه جغرافیایی که روییده اند طعم منحصر بفردی به خود میگیرند. لذا شما هنگام خرید آن با توجه به توضیحات ارائه شده میتوانید طعم توتون را حدس بزنید. البته برای این کار شما ابتدا باید مقوله هر توتون را بدانید.

Virginia، این گونه یکی از بزرگترین رسته های توتون امریکایی به شمار می رود که در محدوده جیمزتان بعمل می آید و دانه آن از امریکای مرکزی آورده شده و انحصارا به انگلستان صادر میگردد. اینجا اولین مستعمره انگلستان در امریکا بوده است.

مروزه ویرجینیا پوشیده از توتون زرد رنگ براق یا پرتقالی و قرمز رنگ است. این توتون ذاتا خشک، ظریف و شیرین به است. روش بعمل آوردن آن دمیدن گرمای بدون دود است که به سیلوهای توتون به وسیله لوله های آهنی صورت می یابد. به همین دلیل هم گونه ویرجینیایی طعمی شیرین و حالتی ظریف همانند میوه ای رسیده به خود می گیرد. این محصول سبک و شیرین یکی از پاک ترین توتون های دنیا بوده و در سیگارهای گرانقیمت جهان نیز از آن استفاده می شود. در حقیقت یکی از اجزای اصلی توتون های انگلیسی را به خود اختصاص می دهد.
Maryland، توتون مریلندی که به دلیل تراکم هوا در این منطقه از جهان به رنگ قهوه ای روشن می روید. گونه مریلندی طعمی لایت داشته و ملایم و آرام می سوزد، در امریکا و انگلستان کمتر مورد توجه قرار گرفته و اکثر کشتزارهای مریلند تحت سلطه توتون های صادراتی به المان، سویس و فرانسه قرار دارد. در هر حال توتون های هلندی و دانمارکی معمولا محصول کشتزارهای مریلند بوده و معمولا اسانس شیرین کننده به آن افزوده می شود در حالی که گونه ویرجینیایی که انگلستان در انحصار خود دارد ذاتا شیرین می باشند.

Burley، امروزه توتون Burley اصل کمتر از آنچه آقای جورج وب بزرگترین مرتع دار توتون اوهایو آنرا کشت می کرد یافت می شود. این گونه را جورج وب درسال ۱۸۶۴ بنیان گذاشت.
کیفیت آن فوق العاده و دانه درشت تر از بقیه توتون ها بوده و باب سلیقه برخی افراد می باشد. این محصول در منطقه ای با تراکم هوای زیاد رشد می کند به رنگ قهوه ای روشن که تمایل به تیره شدن دارد قابل تمایز است. ذاتا تمایلی به شیرینی نداشته و با انواع توتون شیرین مخلوط گشته و پایه ترکیبات گونه آمریکایی را تشکیل می دهد.

Latakia، این توتون در ظاهر شبیه  Oriental یا شرقی میباشد. این برگ پس از استحصال در دود حاصل از اشتعال درخت بلوط، سرو و یا کاج قرار می گیرند و این فرایند ممکن است تا دو ماه به طول بینجامد.
وقتی که این توتون می سوزد بسیار لایت بوده و راحت روشن می شود. در صورتی که انواع با کیفیت آنرا خریداری کنید که کمی قوی تر هستند، شیرینی آن یادآور طعم کارامل خواهد بود که شکر آن سوخته است.

Oriental، این توتون ذاتا معطر و قوی است. محصول کشوهایی مانند ترکیه، قبرس، یونان و در کل، کشورهای شرق دریای مدیترانه میباشد. بهترین نوع آن در کشور ترکیه تولید می شود به “توتون ترکیه ای” معروف است. این گونه به سایر توتون های انگلیسی و شرقی اضافه شده و طعم ترکیبی شیرینی را به همراه می آورد.

نوع مرغوب این توتون زرد مایل به سبز رنگ و یا قهوه ای طلایی رنگ است. بهترین نوع آن مخصوص کشورهای ترکیه و یونان بوده و عطر زیاد و شیرینی آن وجه تمایز آن با سایر توتون ها می باشد.
Black Cavendish، این توتون بیشترین پایه تشکیل دهنده توتون های آروماتیک آمریکایی میباشد و معمولا سبک و شیرین هستند. برخی از این توتون ها حاصل مزارع کنتاکی و برخی مزارع تنسی میباشند و برخی دیگر مناطق مرکزی ویرجینیا. طعم آن شیرینی ملایم همراه با کمی سوختگی ملایم میباشد.


اطلاعات با ارزشمند گردآوری شده در بالا به شما در انتخاب توتون و شناسایی آنها کمک شایانی خواهد کرد. لازم است بدانید توتون های مختلف در نقاط مختلف طعم های منحصر به فردی دارد. توتونی که در شمال اروپا مورد استفاده قرار می گیرند شاید در جنوب اروپا به دلیل تنوع آب و هوایی طرفدار چندانی نداشته باشد. برای تمایز طعم آنها سعی کنید حتما قبل از استفاده پیپ خود را به خوبی تمیز کنید. البته در تمیز کردن پیپ خود توجه داشته باشید که هنگام گرم بودن پیپ، از این کار جدا اجتناب کنید.

ذائقه استفاده از توتون در ماه های سرد و یا گرم حتما تغییر می کنند. در ماه های گرم سال از توتون های لایت و در ماه های سرد سال می توانید از توتون های معطر استفاده کنید و لذت ببرید.

سعی کنید بیش از حد در داخل پیپ خود توتون پر نکنید. به یاد داشته باشید نرم پر کردن توتون در داخل پیپ شما را به لذت بردن از توتون انتخاب شده یاری خواهد رساند. به یاد داشته باشید که در انتخاب توتون همیشه از فروشنده کمک بخواهید.

اگر که سیگار می کشید و تمایل به استفاده از پیپ دارید و لذت پیپ کشیدن برای شما اهمیت دارد پس به یاد داشته باشید که راه یک ساله ای در پیش دارید. البته بلیند های یک توتون از شرکتی به شرکت دیگر حتما تغییر خواهد کرد پس انواع توتون ها را جهت دستیابی به نوع مورد علاقه جستجو کنید.
در کافه آرتین، امکان دستیابی شما به بهترین هند بلیند های توتون دنیا امکان پذیر است. توتون های معطر شده به صورت دستی و نه ماشینی کمپانی های بزرگ دنیا در یک جا جمع شده اند. در ضمن امکان مخلوط کردن چندین نوع توتون مختلف با توجه به سلیقه شما برای اولین بار در ایران توسط کافه آرتین انجام یافته است.

کافه آرتین عضو جامعه توباکو پیپل فرانسه است.
نکات مهم در مورد توتون:

۱- هرگز توتون خشک خریداری نکنید، توتون خشک مانند شیر فاسد بود و غیر ممکن است که به طعم اصلی خود برگردد. توصیه می شود از فروشگاه هایی خرید کنید که برای نگهداری توتون مجهز به هومیدور می باشند.

۲- نکته بسیار مهم در مورد پر کردن توتون درون پیپ است. توتون باید به گونه ای پر شود که زیر آن با تراکم کم و روی آن متراکم باشد. توده متراکم روی پیپ اسموک ابتدایی خوبی ایجاد نموده و همچنین مانع نفوذ زیاد هوا به درون پیپ خواهد شد و توده کم تراکمتر زیر آن، توتون را برای کوبیدن آماده خواهد ساخت. جهت آگاهی بیشتر میتوانید به قسمت گارانتی مراجعه کنید.

۳- آیا ممکن است از کافه آرتین توتون خشک خریداری کنید؟

غیر ممکن است. کلیه توتون های در معرض فروش کافه آرتین در هومیدور نگهداری شده و در بهترین شرایط به مشتری عرضه میگردد. ممکن است ذات یک توتون (مثل توتون لاتاکیا) کمی خشک باشد که این یک امر طبعی به حساب می آید.

گارانتی پیپ و زیپو های عرضه شده در کافه آرتین چگونه است …

اشتراک گذاری

دیدگاه (55)

 1. roshan18018 ۱۳۹۳-۰۲-۰۲ پاسخ

  سلام و درود به آقا آرتین.

  من مشتری شما هستم. ولی متاسفانه چندین بار مراجعه کردم ولی مغازه شما تعطیل بوده. الان هم پیپم قدیمی شده و میخوام یه نمونه جدید بخرم.

  • admin ۱۳۹۳-۰۲-۰۳ پاسخ

   فروشگاه شریعتی همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 10 صبح تا 20:30 آماده خدمت به شماست.

 2. Shahab2000 ۱۳۹۳-۰۹-۱۴ پاسخ

  با سلام جناب آرتین عزیز

  نظرتون درمورد توتون های Borkum Riff – Scandinavian Mixture (آبی) چیست ؟

  زیاد با توتون های پیپ آشنا نیستم ، تازه شروع کردم ، میتونین بگین این توتون ها بهتره یا کاپیتان بلک ؟

  باتشکر

  • admin ۱۳۹۳-۰۹-۱۴ پاسخ

   من خیلی وقته این توتون رو ندیدم. اکثر کاپتان بلک های موجود در بازار فعلا و اکثرا اصل هستند.
   توتون اسکاندیناوین به نظر من کمی سنگین تر از کاپتان بلک خواهد بود (از همه مدل ها).
   موقع خرید توجه کنید خشک نباشه.

 3. alvlin ۱۳۹۳-۰۹-۱۵ پاسخ

  سلام آرتین جان. در پاسخ دوستمون در بالا درست نوشتید؟ اشتباه تایپی ندارد؟! نوشتید که اکثر کاپتا بکهای موجود در بازار اصل هستند؟!!
  مگه اکثر کاپتان بلک های بازار الان تقلبی نیستند؟

  • admin ۱۳۹۳-۰۹-۱۵ پاسخ

   الان شرکت اس تی گروپ تولیدش رو شروع کرده (چون لین لیمیتد یا کاپتان بلک رو خریده بود، البته چند ماهه)، من خودم توتون کاپتان بلک اصل الان زیاد دیدم. آینده را خدا داند

 4. alvlin ۱۳۹۳-۰۹-۱۶ پاسخ

  سلام
  یعنی شما الان ازین مدل توتون کاپتان بلک اصل دارید؟ قیمتش چند است؟

  • admin ۱۳۹۳-۰۹-۱۶ پاسخ

   100 گرمی با قیمت 42000 تومان به تعداد محدودی موجود است.

 5. mamadirz ۱۳۹۳-۱۰-۲۴ پاسخ

  سلام آقای آرتین عزیز.من تازه شروع کردم ،میشه توتونی به من معرفی کنید که هم طعمه خوبی داشته باشه و هم بو توتون مثل سیگار روی تن ادم نشینه،اخه بنا به دلایلی نمیخوام اطرافیانم بفهمن که من پیپ میکشم.با تشکر از شما و سایت خوبتون

  • admin ۱۳۹۳-۱۰-۲۹ پاسخ

   بلک وانیلا قوطی برای آماتور عالیه

 6. hamid2 ۱۳۹۴-۰۳-۰۹ پاسخ

  سلام ودرود خدمت اقا ارتین
  ضمن خسته نباشید
  خواستم راهنمایییم کنید
  بنده از سیگار به پیپ رجوع کردم (گیرایی پیپ برام مهم هست )و مشکلی هم در چاق کردن پیپ ندارم قبلا با کاپتان بلک گلد اصلی میگدروندم اما مدتی هست که از توتون های جدید نمیتونم استفاده کنم
  خواستم بدونم چه توتونی رو پیشنهاد میکنید که هم از لحاظ طعم و بو و هم از لحاظ طبیعی بودن(اروتیک ها به خاطر اسانس مشکل سازن برام)
  و هم بوی بجا مونده در محیط مناسب باشه همچنین طعم طبیعی توتون ازار دهنده نباشه و رایحه طبیعی خودش تاثیر گذار وضمنا برام مهم هست تا توتون مورد استفادم گیرایی بالایی داشته باشه چون اون حالت رو دوست دارم…
  ممنون از وقتتون

  • admin ۱۳۹۴-۰۳-۰۹ پاسخ

   ما دو جهت داریم. یعنی نمیشه هم آروماتیک نباشه هم بوی خوبی داشته باشه.
   به نظر من جاکاراند و پرگامون میتونه عالی باشه. تقریبا هم سنگینه و هم عطر کم ولی دلنشینی داره.

 7. امیر ۱۳۹۵-۰۱-۰۹ پاسخ

  ببخشید با سلام یک توتون سبک شیرین ومعطر شکلات یا وانیلی که دودش خیلی خوشایند دیگران باشه به من معرفی کنید سوال بعد آیا هر چه لوله پیپ بلند تر باشه دودش شیرینتره یا نه ممنون

  • admin ۱۳۹۵-۰۱-۰۹ پاسخ

   سلام
   توتون کرم وانیلا، بادام و شکلات و پرتقال جالبه، توتون فوگی سیاه و سبز هم پیشنهاد میشه.
   هر قدر دهنی پیپ بلند تر باشد اسموک لایت تر و خنک تری خواهید داشت. چرچ واردن، کانادین و همینطور هاف چرچ هم تنوع انتخاب شما خواهد بود.

 8. امیر ۱۳۹۵-۰۱-۱۱ پاسخ

  با تشکر از شما.آیا کرم وانیلا نوع جیبی هم دارد؟ اسم رسمی آن چیست؟ضمنا در کاتالگ آن فقط کرمی داشتید شکلاتی نبود.وآیا جرج واردن و کانادا و هاف چرچ نام توتون میباشد؟اگر موجود است قیمت ها یش چند است؟

  • admin ۱۳۹۵-۰۱-۱۷ پاسخ

   سلام
   کرم وانیلا جیبی نداره، اون فلیک کرم وانیلا است که جعبش خیلی کوچیکه و شاید اینطوری به نظر بیاد
   اگه منظور شما توتون شکلات پرتقال از همین شرکت باشه موجود است
   خیر اینها اسم مدل های پیپ است: چرچ واردن، کانادین و هاف چرچ واردن

 9. semicooper ۱۳۹۵-۰۱-۲۰ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  سایت بسیار عالی هست دست خوش
  یه سوال برا من پیش اومده که نظرات مختلفی در موردش هست!
  یه بده خدایی به من گفت که اگه پیپ میکشی نباید دود اون رو بدی توی ریه و یه پیپ کش حرفه ای دود رو توی ریه نمیده!
  سوال من اینجاس که آیا قاعده خاصی در این زمینه هست؟
  با تشکر فراوان!

  • admin ۱۳۹۵-۰۱-۲۲ پاسخ

   سلام
   در پاسخ به سوال شما هر وسیله ای (که پیپ هم جزو اون هست) به روش خاصی استفاده میشه. در پیپ دود را داخل نمیدن و فقط توی دهان میگرده و خارج میشه.
   این نوع اسموک به مرور زمان دلچسب و جالب است.

 10. ali agh ۱۳۹۵-۰۲-۱۶ پاسخ

  سلام.لطفا توتون پیپ که سنگینی بالا داشته باشه رو معرفی کنید.و توتون سیگار که سنگینی بال داشته باشه رو هم معرفی کنید.ضمنا توتون سیگار که سنگینی و روم نت داشته باشه هست یا باید مخلوط کرد

  • admin ۱۳۹۵-۰۲-۱۷ پاسخ

   چون توی پیپ دود اسموکش بخ نحو دیگری هست لطفا بگین آیا اسموکر هستید یا اماتور. اگر اسموکر هستین به نظر من توتون میکسچر مک بارن، گلد و بلو فوگی و ارینمور فلیک سنگین هستند و در صورتی که استارتر هستید پیشنهاد می کنم فوگی بلک یا وایت یا رد استفاده کنید.
   در مورد توتون سیگار به نظر من لاکی استرایک سنگین است و بدون اسانس که از اون کمی سبکتر (کمی) OSB67 است.

   • ali agh ۱۳۹۵-۰۲-۱۷ پاسخ

    سلام.در جواب شما به عرض میرسانم اسموکر هستم و متاسفانه مصرف بالایی دارم .هم پیپ و هم سیگار استفاده میکنم و نمیتونم و نمیخوام دایم نوع توتون رو عوض کنم. ضمنا توتونها بصورت دایمی در فروشگاه موجوده یا امکان داره بعد از مدتی اون توتون دیگه موجود نباشه .

    • admin ۱۳۹۵-۰۲-۱۹ پاسخ

     سلام
     معمولا موجودی انبار حفظ میشه ولی شما که بهتر میدونین قرانین مرتبا عوض میشن و ممکن اون کد دوباره موجود نباشه ولی میشه چند تا توتون رو تست و تایید کنید تا در صورت موجود نبودن یکی از کد دیگه خریداری کنید

 11. سید ۱۳۹۵-۰۳-۰۱ پاسخ

  باسلام خدمت شما.من توتون کاپیتان بلک میکشم دهنم بو ومزه توتون سیگارمیده.ایااگه توتونم روعوض کنم بقیه هم همین بو ومزه رودارن.باتشکر؟؟؟

 12. سروش ۱۳۹۵-۰۳-۱۷ پاسخ

  سلام
  قیمت پیپ هاتون توی چه رنجیه ؟؟

  • admin ۱۳۹۵-۰۳-۱۸ پاسخ

   سلام
   به فروشگاه پیپ مراجعه کنید برند مورد نظر را انتخاب کنید. اگه آماتور هستید ساهین و گاسپارینی توصیه می شود.

   • موری ۱۳۹۵-۰۳-۲۸ پاسخ

    دوست من چرا میگین ساهین
    اسم این شرکت شاهین هست
    اگرد دقت بفرمایین نوشته شده şahin
    در زبان استانبولی وقتی میخوایم شین بنویسیم از ş استفاده میکنیم
    تا جایی هم که یادمه شاهین نام موسس این شرکت کوچک هست….

 13. joodi588 ۱۳۹۵-۰۳-۱۸ پاسخ

  با سلام خدمت شما و با تشکر از سایت خوبتان
  من سیگار میکشم و مدتیست که پیپ کشیدن را شروع کردم البته طبق قوانین و قواعد خودش که خیلی هاش رو از شما یاد گرفتم میخواستم از سایت شما توتون خریداری کنم دنبال یک توتون با دودی لایت و ملایم هستم که حتی المقدور دهان و زبان رو نسوزونه لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

  • admin ۱۳۹۵-۰۳-۲۱ پاسخ

   سلام
   فوگی قرمز میتونه برای آماتور مناسب باشه.
   این مقاله جالبی برای شما میتونه باشه: http://aartin.com/?p=4713

 14. aliazimi ۱۳۹۵-۰۴-۲۴ پاسخ

  ba arze slm va khase nabashid.aya moheme k to pip az ye totone khas estefade she mesle qelion ya kheir

  • admin ۱۳۹۵-۰۴-۲۵ پاسخ

   سلام
   مصرف کنندگانی هستند که چنین عادتی دارند ولی گروه زیادی از مصرف کنندگان عموما طیف متنوعی از توتون را استفاده می کنند.

 15. mohseneghbal ۱۳۹۵-۱۲-۱۳ پاسخ

  آقا خدایی درست راهنمایی کنید
  رفتم از شعبه پاساز رز توتون سنگین بگیرم که بوی بدی نداشته باشه بهم بلک ولوت دادن که اصلا سنگین نیست
  الان میخونم میبینم تو همین کانالاتون زذدین 2 از 5
  بعد رفتم از شعبه میدون ولیعصرتون بگیرم یه چیز دیگه
  بهم https://www.instagram.com/p/BOPF5NaAQGG/ این رو پیشنهاد دادن
  الان 100 تومن دادم یه توتون سنگین درست حسابی نگرفتم
  حداقل یه توتون سنگین خوب معرفی کنید بوی توتون هم مهم نیست
  دو سه ماهه دارم پیپ میکشم

  • Artin ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ پاسخ

   سلام

   بسیار متاسم که این اتفاق افتاده.
   به نظر من فوگی طلایی با بوی خیلی کم ولی شیرین گزینه جالبی می تونه باشه. توتون اسکیپر، سیگنیچر فلیک و گروه دانهیل ها هم توصیه می شود.

 16. فرهنگ ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ پاسخ

  سلام.من چند بار پیپ کشیدم و برام جالب بود که دودش هیچ بوی خاصى نداره.خیلى دنبال اون توتون گشتم ولى پیدا نکردم.میشه اسم توتون هایى که بو ندارنو بگین.ممنون میشم

  • Artin ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ پاسخ

   به نظر من معطر ترین توتون همان کاپتان بلک است و احتمالا بوی این توتون برای شما آشنا بوده است

 17. ramoozadeh@yahoo.com ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ پاسخ

  با سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  ی توتون میخوام بوی سیگار نده و دهنم تلخ نشه
  وقتی میسوزه بوی خیلی خوب توی محیط منتشر کنه و بوی دود سیگار نده
  چی پیشنهاد میدین؟
  پترسون شرلوک هلمز بهم دادن ولی اینجوری نبود که میخواستم

  • Artin ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ پاسخ

   سلام
   اروماتیک چویس و ارجینال چویس مک بارن / ولوت / سامر تایم یا هالیدی سیزن
   میتونه گزینه های مناسبی باشه

 18. حامد ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ پاسخ

  درودبشما..جناب آرتین توتونی هست که بوی شکلات مطبوع و گرمی داره کدوم توتون هست؟باتقدیم احترام وسپاس

  • آرتین ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ پاسخ

   توتون میلونگا و بلو نت پیشنهاد فوق العاده بی نظیری میتونه باشه

 19. میثم ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ پاسخ

  درود جناب آرتین، توتون مک بارن Vanilla-Cream loos cut
  نظرتون چبه درباره ابن توتون؟

  • آرتین ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ پاسخ

   توتون خوب با عطر متوسط و سبک است.
   به نظر من عموم مصرف کنندگان راضی بودند.

 20. آرش ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ پاسخ

  سلام
  من پیپ رو تازه شروع کردم. یه توتون خیلی سبک و بسیار بسیار خوشبو میخوام. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  • آرتین ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ پاسخ

   سلام

   میلونگا میتونه گزینه مناسبی باشه در ضمن به ربات کافه آرتین مراجعه کنید و گروه 1 یا 2 را انتخاب کنید تا پیشنهادهای متعددی در زمینه توتون کات کوتاه و بلند به شما بده . . .

 21. farzin ۱۳۹۶-۰۷-۰۸ پاسخ

  مقاله شما در مورد انواع توتون گرچه ناکامل ولی خوب و مفید است، فقط دو نکته : اولا ما توتونی به اسم کاوندیش نداریم ! کاوندیش اسم گذاری نوعی فرآوریی توتون است و میتواند در مورد هر نوع توتونی انجام شود مثلا توتون ویرجینیا یا برلی را به روش کاوندیش بعمل آورند و البته با این روش به توتون نوعی طعم (flavour) می دهند و از آن بخصوص در محصولات آروماتیک استفاده می کنند (البته با مقدار زیادی افزودنی های معطر دیگر که اصطلاحا casing می گویند) از کاوندیش در توتونهای نوع غیر آروماتیک هم استفاده میشود البته بسته به نوع blend توتون ولی به هر حال مصرف کمتری در آنها دارد. مسئله دوم در اصطلاحا توتون شناسی نوع ترکیب توتون پیپ است یا اصطلاحا blend. که بیشتر هم در مورد توتونهای غیر آروماتیک مطرح است مثلا میگویند این توتون بلند انگلیش است یا ای یکی اسکاتیش است . البته در این زمینه نامگذاری ابهامات و بحث و جدل های زیادی وجود دارد که حوصله این توضیح خارج است . به هر خواستم کمی توضیحات مقاله مفید شما را کامل تر کنم، ضمن اینکه متاسفم که بسیاری از مشتریان سایت شما _ آنطور که در کامنتهای آنها بخصوص در قسمت فروش توتون می بینیم _ به دنبال توتونهای آروماتیک هستند که نه واقعا آنچه که یک پیپ کش حرفه ای از پیپ درک می کند را تجربه می کنند و نه از مضرات بسیار بیشتر این نوع توتونها مطلع هستند . تقریبا ماجرا شبیه قلیان کشیدنهای امروزی است که همه رو کرده اند به قلینهای میوه ای و از توتونهای اصیل کمتر کسی استفاده می کند !

  • آرتین ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ پاسخ

   در صورتی که توتون روی توتون پرس شده و هاروست شود کوندیش خواهد بود، حداقل برای من که چند سال تجربه حرفه ای داشتم. البته معمولا با ویرجینیا این کار انجام میشه و اونهم به دلیل گونه های متفاوت ویرجینیا است، حالا کوندیش کردن گونه های دیگر هم قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه.
   توتون ها میتوانند بدون فراوری خاصی بلیند شوند یا با فراوری. این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ توتونی بدون فراوری اولیه وارد چرخه توتون پیپ نمی شود پس فراوری انجام می گیرد و بلیند کردن هم سلیقه است که معمولا مشتری نهایی اونو انتخاب می کنه.
   حالا اینکه مشتریان بنده خدا کافه آرتین توتون آروماتیک دوست دارند را شما به بزرگی خودتون ببخشید، چشم میریم میچسبیم به اسموکرهای سایر کشورها.
   اینکه چرا اسمورهای ایرانی عموما طرفدار توتون های اروماتیک هستند و در نتیجه چه پیپ بیشتر برای این اسموک مناسب است خود چند دوره دانشگاهی است که تمایلی به صحبت در مورد آن با شما نیست.

 22. حمید ۱۳۹۶-۰۷-۲۱ پاسخ

  سلام
  خسته نباشید
  من تازه شروع به پیپ کشیدن کردم
  با تحقیقی که کردم کاپیتان بلک سفید گرفتم ولی خیلی خیلی خیلی بد بود و فقط بوی سیگار میداد
  حالا میخواستم یه طعم خوب معرفی کنید که هم سبک باشه و هم طعم خیلی خیلی معطر و خوبی داشته باشه؟

  • آرتین ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ پاسخ

   سلام

   آیا روش پرکردن توتون شما درست است؟ اسموک شما چند دقیقه طول می کشد. به طور معمول پیپ های استاندارد نه چندان عمیق حداقل 20 دقیقه می سوزند، آیا شما اسموک درستی دارید. پاسخ به این سوالات می تواند کمک زیادی به شما بکند و در قیمت درباره پیپ و درباره توتون پیپ مقالات متعدد و خوبی پیدا خواهید کرد.
   به نظر من میلونگا میتونه گزینه خوبی باشه …

 23. علی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ پاسخ

  سلام ودرود به شما با این سایت خوبتون که اگاه میکنید لطفا یه توتون خوب بهم معرفی کنید که خوش بو باشه موقه کشیدن تلخی تو دهن نزنه وبو خوبی برای اطرافیان داشته باشه بو شکلات یا قهوه چون من چند مدل توتون گرفتم بو بد سیگار وتلخی میده

 24. Masih ۱۳۹۷-۰۸-۱۷ پاسخ

  سلام ارتین عزیز
  همیشه پرانرژی باشی
  ارتین جان با توجه به اطلاعات بالاتون یک راهنمایی میخاستم
  من طعم قلیون میوه ای میسازم
  از توتون برگ که معمولیه استفاده میکنم که وقتی قلیون میکشم بوی اسانس(پرتقال,دوسیب و…)کمه و بوی توتون میده که اصلا جالب نیست
  توتونی هست که هم گیرایی بالا داشته باشه هم بدون بوی توتون باشه راحت اسانسی که میزنم و جذب کنه و هم قیمت مناسب داشته باشه و اگه هست من مشهدی ام از کجا سفارش بگیرم

  • آرتین ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ پاسخ

   سلام
   مسئله در نوع اسانس شماست.
   درون اسانس ساچمه هایی از اسانس وجود دارد که به درجه حرارت خاصی که سازنده آنرا عنوان کرده حساس است و در این حرارت ساچمه ترکیده و عطر را ازاد می کند.
   باید حرارت سنجیده شده باشد (ازمایشگاهی) و اسانس مناسب استفاده شود و توتون به صورت درستی (نه به هر طریقی) خشک شده باشد.

 25. علی ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ پاسخ

  بخبخسید من میخواستم بدونم مشکل از چیه من از متریال های درست استفاده میکنم هم تو پیپ و سیگار برگ ولی متاسفانه تمام کار ها رو هم رعایت کردم اروم کشیدن و فلان ولی بعد اسموک گرفتن که میخوام مسواک بزنم وقتی خمیر دندون به زبونم میخوره احساس سوزش میکنم میخواستم بدونم این عادیه که در حین اسموک و قبل مسواک زدن نمیسوزه ولی وقتی درست بعد اسموک مسواک میسوزونه

  • آرتین ۱۳۹۷-۱۰-۱۳ پاسخ

   سلام
   من این مشکل را ندارم.
   اگر از توتون با اسانس خیلی زیاد استفاده بشه یا توتون خیلی تجاری باشه و رطوبت زیادی داشته باشد یا اسموکر پک های خیلی تند بزنه این مشکل پیش خواهد آمد، البته سوزش زبان در زمان استعمال نه در زمان مسواک زدن.
   اسموک استاندارد زمانی حداقل 20 دقیقه است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.