نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

برند چیست …

برند چست؟
برند نشان سازنده روی کالاست و معنا می کند که کالا با چه شرایطی ساخته می شود و مهمترین معرف آن کیفیت است.
در دنیای امروز برندها حرف می زنند، ولی چرا مهم اند؟
چون برای مشتری شناخته شده تر هستند. وقتی شما کالایی خریداری می کنید، در حقیقت کیفیت آن کالا را خریداری کرده اید. اینتل، مایکروسافت، مرسدس بنز، ایران خودرو و… در ذهن شما تداعی گر اطلاعاتی است که شما بر پایه آن دست به خرید می زنید.
چطور برند، برند می شود؟
برند معرف یک حقیقت است، نه بیشتر و نه کمتر. یعنی خریدار باید بداند هنگام خرید کالا با یک برند خاص چه نتیجه ای حاصل می شود. مثلا  یک قهوه خوب با قیمت بالاتر می خرد، یک قهوه با کیفیت متوسط ولی زیاد می خرد یا …
پس برندها به مردم ثابت می کنند که کالایی که با برند خودشان در حال عرضه دارند چه مقدار کیفیت، سابقه، سلیقه و تجربه دارد.
برند یک مالکیت است
منابع بیشتری در مورد برند …

برند مالک دارد
برند قابلیت ثبت دارد، یعنی شما می توانید قانونا آن را به مالکیت خود درآورد و سپس به استناد مالکیت خود آن را اجاره دهید یا اجاره بگیرید، تولید کنید و یا تفاهماتی منعقد کنید که برند جزء لاینفک آن باشد و متولی ثبت آن در کشور ما قوه قضائیه است و اداره ای از این قوه متولی آن است و بر آن نظارت دارد.
پس شرکتی می تواند با شرکت دیگر عقد قرارداد نماید و استفاده از برند خود را در اختیار شرکت دیگر قرار داده و منافع مشترکی را حاصل نمایند. طبق این قرارداد عرضه کالا در کشور، منطقه،حوزه تجاری یا شرایطی دیگر به صورت قراردادی در اختیار طرف دیگر قرار می گیرد.

در عرضه برند چه نکاتی باید در نظر داشت؟
شرکت های موفق هیچ گاه برند خود را بی اطلاعی و بدون برسی به کسی نخواهند داد. شما نماینده قانونی آنها در جغرافیای خاص هستید، آیا شما همان سرویس شرکت مادر را خواهید داد؟ آیا پاسخگوی مشتری به نحوی خواهید بود که مشتری مداری استاندارد برقرار شود؟ آیا شما تجربه موفقی در رزومه خود دارید؟ امکانات شما چیست؟ و بسیاری سوالات دیگر که برند ها حتما می پرسند.

تقلب در دنیای برندها
هر روز شاهد آن هستیم که کالای نا مرغوبی را خریداری کرده ایم. از آن برند توقع کالا با این کیفیت نازل را نداریم و دست آخر متوجه می شویم که کالای قلابی با برند فلان شرکت خریداری کرده ایم. خوب این خیلی ناراحت کننده است، اول اینکه چرا با سودجویی از برند موجب کم شدن اعتماد ما به برند شده اند و دوم از اینکه چرا بر دستیابی به پول باید چنین کاری انجام دهند و سر ما کلاه برود!

بدانید …
متقلبان برند، ابتدا کالای اصل را وارد بازار می کنند و با قیمتی باور نکردنی حتی با ضرر عرضه می کنند تا بازار را از کف نماینده خارج یا بی اعتماد کرده و سپس مشتریانش را به سمت خود جذب کنند. سپس در اولین زمان به دست آمده حالا که مشتری به چنگ آورده اند کالای فیک را با برند بنده بی خبر از دنیا به صورت عمده وارد بازار می کند. کالای ۱۰۰% قلابی که از روی اصلی کپی شده، قیافه شبیه ولی کیفیت خدا داند.
شاید بگویید نه، اینجوی ها هم نیست. اتفاقا همینجویه، وقتی کسی به قانون احترام نذاره به افراد دیگه هم اعتنا نکنه، به خودشم میگه تا بجنبن بارم رو بستم و رفتم. بله بستی و رفتی، کجا رفتی؟ رفتی داری عکس میذاری ما هم تازه حضاریه دادگاه برات فرستادیم …
دادگاه ها پر از شاکیه چون متاسفانه تصمیم نمی گیریم که از کنار خطا رد نشیم. آبرومون رو همه جا می بریم که برند ها جرات نکنند سمت ما بیان و کار نکردن با ایران براشون بشه رزومه!
شرعا برند چیست؟
طبق تعریف قانون برند جزو دارایی شما به حساب می آید و قانونا هم آن را ثبت کرده اید. استفاده غیر قانونی از برند شما به هر نحو که باشد مانند اجاره، فروش، تفاهم … مثل این است که کسی خانه شما را بدون اجازه شما بفروشد (که البته هم زیاد می فروشند…) بعد بری سراغش بگه فروختم که فروختم مگه اسمتو رو زمین نوشتن!
اگر مال کسی را که راضی نبوده ابتیاع کنیم چه؟ قبل از خرید کالا از حقوق دارنده آن خبردار شویم و درست عمل کنیم …

اشتراک گذاری
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.