توتون پیپ ایلستید در سه تیپ مختلف

توتون پیپ جزو کالاهایی به شما می رود که مصرف کنندگان خاصی دارد و از ذائقه و سلیقه خاصی هم برخوردارند. نوع اسانس استفاده شده، مقدار اسانس، روش تزریق اسانس، مدت زمانی که شرکت توتون را هلد می کند، نوع توتون، کات توتون و زمان برداشت توتون همه در محصول نهایی تاثیر زیادی دارند.

توتون هایی که با اسانس های طبیعی فراوری می شوند مسلما زیان کمتری برای مصرف کننده به همراه دارد و طعم مطلوبتری هم خواهد داشت. البته بعضی از شرکت ها پس از فراوری نهایی، توتون را مدت زمانی نگهداری می کنند. هر قدر مدت نگهداری در شرایط صحیح توتون بیشتر باشد محصول نهایی با کیفیت تر بوده و از تندی آن کاسته خواهد، به این روش ایج گفته می شود و توتون های ایج شده قیمت بالاتری هم دارند. برخی از شرکتها، توتون را تا چند سال ایج (نگهداری در شرایط خاص) می کنند و سپس آن را وارد بازار می کنند، این توتون ها از رطوبت بالاتری برخوردارند و مصرف کننده قبل از استفاده میبایستی اجازه دهد رطوبت توتون بالانس شده و سپس استفاده کند.

در این مقاله سه توتون جدید از ایلستید معرفی می شوند که همه آن دو سال ایج شده اند و در قوطی های ۱۰۰ گرمی عرضه می گردند و از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قراردارند و همه ساخت آلمان هستند.

توتون پیپ ایلستید شماره ۶۶:

این توتون از نظر سنگینی کمی از هم ردیف های خودش بالاتر است ولی جزو توتون های لایت به حساب می آید. عطر بسیار نرم و شیرینی دارد و اسانس کرم وانیلا به توتون اضافه شده است. این توتون اکزوتیک کات است، یعنی میکس انواع کات های توتون است و به همین دلیل هم از بسیار بالایی برخوردار است.

اسانس بادام اضافه شده به آن نوعی بوی چوب به آن داده است و اسانس کرم وانیلا آن را شیرین کرده است. توتون  ویرجینیای طلایی، تکه های کوندیش فلیک و تکه های بلک کوندیش را می توان در این توتون یافت.

این توتون در قوطی های ۱۰۰ گرم عرضه می گردد.

توتون پیپ ایلستید شماره ۷۷:

این توتون از نظر سنگینی بین این سه توتون سبکترین به حساب می آید و کات توتون آن لوز کات کوتاه است و توتون بسیار لایتی به حساب می آید. اسانس اضافه شده به این توتون شکلات و کمی وانیل است و میکس انواع توتون ویرجینیا، برلی و کویش را در آن می توان یافت.

اسانس شکلات و وانیل اضافه شده در آن به قدری کم است که به کلاسیک تیست معروف است ولی در صورتی که توتون به درستی در پیپ پر شود عطر شکلات آن کاملا مشهود و دلنشین است. به دلیل کات ریز این توتون، پر کردن آن بسیار آسان و راحت است و افراد اماتور به راحتی می توانند از آن لذت ببرند.

این توتون در قوطی های ۱۰۰ گرم عرضه می گردد.

توتون پیپ ایلستید ۸۸:

این توتون سبک و خوش عطر آن را به یکی از پرطرفدارترین توتون های بازار تبدیل کرده است. بخش زیادی از این توتون ویرجیناست و به همین دلیل از شیرینی خاصی برخوردار است، تکه های ریز کوندیش در آن دیده می شود و کات آن لوز کات است.

اسانس به کار رفته در این توتون کارامل است که با توتون ویرجینیا بسیار همخوانی داشته و به صورت بسیار درستی با هم مخلوط شده اند. از نظر سنگینی می توان گفت که توتون سبکی به حساب می آید و برای فصول گرم سال پیشنهاد می گردد.

سخنی با خوانندگان:

مطالب درج شده در این قسمت بر اساس رفرنس های اعلام شده از طرف سازنده و همچنین با توجه به نظر های دریافت شده از اسموکرهای ایرانی و تجربیات کافه آرتین درج شده است. شما هم در صورتی که از این توتون استفاده کرده اید می توانید نظرات خود را در این بخش بگذارید تا بقیه دوستان استفاده کنند.

دیدگاه (4)

 1. محسن ۱۳۹۵-۰۱-۲۶ پاسخ

  ایلستد محشره خصوصا آروماتیک و کلاسیک.
  ترکیب خوبی میشن این دو تا با هم ولی فرش رو نپسندیدم با وجود اینکه خیلی عطرو بوی خوبی داره.
  ولی بالاخره متوجه نشدم و ارتین عزیز هم توضیح درستی نداد که این توتون ها یعنی ایلستد ها کجا تولید میشن؟

  • admin ۱۳۹۵-۰۱-۲۷ پاسخ

   توتون پیپ ایلستید ساخت آلمانه، جالبه بدونید که شماره 77 که تیپ کلاسیک است به نظر اسموکرها توتون معطرتری نسبت به شماره 88 در نظر گرفته شده

 2. Mr.Smoker ۱۳۹۵-۰۳-۲۹ پاسخ

  شماره ۶۶ برای اولین تجربه یک اسموکر تازه کار مناسبه ؟

  • admin ۱۳۹۵-۰۴-۰۱ پاسخ

   خیر، گروه فوگی پیشنهاد میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.