فیلت پد یا فیلتر دوم پیپ

پیپ کشیدن هم دنیایی دارد برای خودش، دنیایی پر از ادوات، از انواع مختلف فیلتر گرفته تا انواع توتون و بیلچه و تمیز کننده و فندک . اگر روزی پیپ کش شدید شک نکنید که برای بقا در دنیای پیپ کش ها همه ادواتش را هم تهیه می کنید.
پیپ کش ها همیشه دنبال تجربه های تازه هستند. تجربه ای تازه از توتون، فیلتر، فندک، بیلچه، تمیز کننده، ریمر و …
امروز میخواهم از ادواتی برای اسموکرهای خسته بگم که منتظرند تا یه تجربه تازه داشته باشند. تجربه ایی که تازگی روزهای نخست را زنده می کند.
معمولا دانه های توتون به خصوص توتونهای آروماتیک بعد از مدتی استفاده از پیپ به بدنه آتشگاه می چسبند و این باعث می شود تا طعم و عطر توتون را کمتر حس کنیم یا اگر توتون کلاسیک استفاده می کنیم عطر و طعم توتون های قبلی را به خودش بگیرد.
رطوبت ناشی از تدخین توتون و دود هم یکی دیگر از مشکلات افرادی است که چند سال است پیپ هایش را چاق می کنند.
برای حل این مشکل رطوبت و دود سنگین دو محصول وجود داشت یکی استفاده از فیلتر بالسا است و دیگری تکه های خرد سنگ مرشام.
هر دو این ها را من استفاده کردم اولی میتونه دوبرابر فیلترهای کربنی عمر کنه و دوبرابر هم جذب کنه. فیلتر های بالسا برخلاف فیلترهای معمول فاقد مواد مضر مانند کاغذ، سرامیک، ذغال، پلاستیک و حتی جوهر چاپ هستند و صددرصد ارگانیک میباشند.
اما دومین محصول که جنسش از سنگ مرشام است هرچند که پیپ را سوراخ نمی کند اما خرد بودن و تکه های کوچکش باعث می شد تا صرفه اقتصادی نداشته باشد و زیاد کارایی نداشت چون زود می سوخت و تکه های کوچکش گاهی سوراخ آتشگاه را مسدود می کرد.
حالا اما محصول سومی به بازار عرضه شده به نام (filtpad)که مشکل های بالا را ندارد هیچ، مزیت سومی هم دارد و آن جداسازی تکه های چسبیده توتون از بدنه آتشگاه و احساسی بهتر از طعم و بوی واقعی توتون است.

کول مرشام / قیمت 8500 تومان

محصولی از جنس همان مرشام با این تفاوت که شکل هندسی نیم کره ای آن و شیارهای زیر نیم کره و سطح صافش باعث می شود به زیبایی در آنتهای آتش گاه پیپ جا خوش کند.
کافی است هر سنگ را در انتهای آتشگاه بگذارید و روی آن را با توتون مورد علاقه خود پر کنید. حتما تغییر را احساس می کنید دود سبکتر اما تازه تر، کاهش مصرف توتون، کاهش رطوبت و طعم و عطر واقعی توتون را حتما دوباره تجربه می کنید مثل همان روزی که نخستین کام را از پیپتان گرفتید. این را هم بگم که اگر از این محصول استفاده می کنید توتون تان را زیاد نکوبید تا عمر محصول شما استاندارد شود هر تکه این محصول برای ۱۰ بار پیپ کشیدن قابل استفاده است.
البته همه این تغییرات فقط برای اسموکرهای خیلی محسوس است. اگه تازه پیپ کش شدید به خودتان فرصت دهید و کم کم دنیای پیپ را تجربه کنید.

تشکر از دوست عزیز و قدیمی آقای محمد نصیری جهت درج مطلب

اشتراک گذاری

دیدگاه (12)

 1. misagh ۱۳۹۲-۱۲-۲۰ پاسخ

  تو هر بسته چنتا موجوده

  • admin ۱۳۹۲-۱۲-۲۴ پاسخ

   10 عدد

 2. alvlin ۱۳۹۳-۰۱-۰۹ پاسخ

  سلام وقت بخیر
  فیلترهای معمولی یک سر آبی (vuene) ، از هر فیلتر برای چند بار کشیدن کامل پیپ میشه استغاده کرد؟ کی به کی باید فیلتر را عوض کنیم؟ از خیلی ها پرسیدم ولی هر کس یک چیز میگوید
  با تشکر

  • admin ۱۳۹۳-۰۱-۰۹ پاسخ

   طبق اعلام سازنده فقط یک بار ولی به تجربه برای پیپ های صاف تا 3 بار و کج نهایتا تا 4 بار. فیلتر کربن ها هنگامی که کربن به هم بچسبد منقضی شده است. اگر که از بالسا استفاده کنید عمر مفید آن 2 برابر کربن است و سلامتی بالاتری هم دارد.
   هر چقدر توتون اروماتیکتر باشد فیلتر کربن زودتر پر می شود

 3. isma1360 ۱۳۹۳-۰۲-۱۰ پاسخ

  سلام
  قیمت عمده فیلت پد رو لطف کنید بدید

 4. isma1360 ۱۳۹۳-۰۲-۱۳ پاسخ

  من 10 بسته میخوام برای فروش..قیمت عمده میخواستم.کول مرشام

  • admin ۱۳۹۳-۰۲-۱۴ پاسخ

   لطفا با فروشگاه تماس بگبرید.

 5. alvlin ۱۳۹۳-۰۸-۱۱ پاسخ

  سللم. من ازسنگ های دنی کول استفاده میکنم. میخوام بدانم هم زمان میتوانم از فیلت پد در کنار دنی کول اسنفاده کنم یا فقط یکیش را میشه استفاده کرد؟ اگر فقط یکی، شما کدام را توصیه میکنید؟
  سوال دیگرم اینکه سنگهای دنی کول، همان گرانول مرشام هستند یا گرانول مرشام چیز دیگری است؟

  • admin ۱۳۹۳-۰۸-۱۲ پاسخ

   فیلت پد سیلیکات مگنزیم طبیعی به شمار میاد. پیپش رو هم داریم یعنی مرشام و خیلی هم گرونه. خاصیت این سنگ جذب زیادشه. شما اگه یک دی وی دی بخری توش یک کیسه کوچیک میبینی که نوشته سیلیکات که رطوبت رو بگیره. البته مصنوعیشه.
   یعنی این همان تکه های پیپ مرشامه. حتی فیلتر های 9 میلیمتری مرشام داریم که خیلی گرونه و خیلی خوب هم کار میکنه
   پس رطوبت رو حسابی جذب می کنه، ترشحات توتون رو جذب میکنه و اسموکتون خیلی نرمتر میشه. فیلت پد الان خودش یک پا فیلتره و حتی پیپ هایی طراحی میشن که فقط فیلت پد بخورن. بجاش چون فیلتر حذف میشه میتونن پیپ رو خیلی ظریفتر و زیباتر بسازن.
   دنیکول شیمائیه. البته تکنولوژی آلمانه ولی چیزهای طبیعی رو بیشتر توصیه می کنم چون شیمیایی نیستن.

 6. سپهر ۱۳۹۵-۰۳-۰۴ پاسخ

  سلام.آیا هنوز هم قیمت ها در همه ی مراکز آرتین 8500هزار است؟
  چون مدت ها پیش ک از یکی از شعب خریداری کردم قیمت 20 هزار برام حساب کرد.
  آیا درسته؟

  • admin ۱۳۹۵-۰۳-۰۶ پاسخ

   سلام
   حتما قیمت آپدیت میشه، قیمت مصوب این محصول 15000 تومان تغییر یافته است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.