مایع تمیز کننده پیپ

تمیز کردن پیپ یکی از متداول ترین روش های آماده کردن آن برای اسموک های بعدی است. مثل آشپزی که ظرف های را برای سرو بعدی تمیز می کند تا طعمی مطلوب و بی عیب و نقص را آماده کند هر اسموکر هم میبایستی پیپ های خود را برای استفاده آتی تمیز کند تا طعم توتون سوخته و یا طعم و عطر های قدیمی را از آن خود جدا کند.

چگونه تمیز کنیم

۱- قبل از تمیز کردن، اجازه دهید تا پیپ شما خشک شود. می توانید دهنی را از قسمت چوبی جدا کرده و در جایی (هوای آزاد) مثل پشت پنجره به مدت چند ساعت قرار دهید تا کاملا خشک و آماده تمیز کردن شود.

۲- در صورت نیاز می توانید کیک داخل آتشگاه را کمی بتراشید تا حداقل صاف کنید تا حفره های ایجاد شده یکدست شوند.

۳- مایع تمیز کننده را داخل آتشگاه و لوله چوبی اسپری کنید به نحوی که از طرف دیگر بیرون بیاید.

۴- با استفاده از نخ تمیز کننده داخل آن را خشک کنید. نخ های تمیز کننده به دو صورت نازک و ضخیم عرضه می شوند. نوع ضخیم پرز بیشتری داشته و برای اسموکرهایی که پیپ خود را دیر به دیر تمیز می کنند مسلما گزینه مناسبتری می باشد.

۵- داخل دهنی را مایع تمیز کننده اسپری کرده و با نخ تمیز کننده خشک کنید.

۶- اجازه دهید پیپ برای مدت حداقل یک ساعت در هوای آزاد خشک شود.

حالا همه چیز برای اسموک جدید شما کاملا آماده است. اگر به طور متوسط هر فیلتر بالسا ۳ الی ۴ بار و در صورت استفاده از فیلتر کربن ۱ الی ۲ بار استفاده گردد، پیشنهاد می گردد هنگام تعویض فیلتر پیپ تمیز شود. در این حالت به دلیل تمیز بودن، تعویض فیلتر و همچنین خشک شدن می بینید که بهترین نتیجه حاصل می گردد.

مایع تمیز کننده لیکوئید دیفیوزر نه تنها می تواند پیپ شما را تمیز کند بلکه طعم و عطر قدیمی توتون استفاده شده را کاملا از آن جدا کرده و همچنین قسمت بیرونی آن را نیز می تواند تمیز کند. قسمت مهم بیرونی پیپ دور آتشگاه است که در اثر تماس با شعله سیاه شده و ممکن است کمی سوخته باشد.

تاریخچه و اطلاعات مفیدی درباره پیپ و توتون کسب کنید …

این مقاله تحت قانون کپی رایت بوده و استفاده بدون ذکر منبع ممنوع است

دیدگاه (3)

  1. […] حتما پیپ خود را با مایع تمیز کننده هفته ای یکبار تمیز کنید و نخ بکشید. آتشگاه همانند قابلمه آشپزی است و باید تمیز باشد. اگر از مایع تمیز کننده دیفیوزر استفاده کنید بوی های قدیمی و طعم های کهنه را هم میتوانید از آن جدا کنید و اسموک خنک تر و مطلوبتری را تجربه کنید. مقاله تمیز کردن را مطالعه کنید … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.