مایع مرطوب کننده توتون

حتما برای شما هم پیش آمده است که توتون پیپ یا سیگار حریداری کرده باشید ولی درب آن باز بوده و خشک شده است. توتون خشک شده حرارت بالایی دارد و سوزناک است و طعم آن هم مطلوب نیست. در چنین صورتی چه کاری باید انجام داد؟

بسیاری از اسموکر ها داخل توتون پوست سیب قرار می دهند، پوست سیب به دلیل دارا بودن شکر و گلوکوز و سایر املاح دیگر تخمیر می شود، نتیجه آن چندان قابل قبول نیست و پیشنهاد نمی شود.

مایع مرطوب کننده دقیقا برای همین کار تهیه شده است و برای مرطوب کردن توتون پیپ و سیگار که کمی خشک شده باشد کاربرد دارد. البته با اسپری کردن آن می توانید توتون پیپ را تا سالها نگهداری کنید که در این صورت به آن ایج گفته می شود. ایج (کهنه) شده طعم بسیار لایت تری دارند و عطر آن مطلوب است. بسیاری از محصولات گرانقیمت و لوکس که کمتر در بازار تجاری یافت میگردد ایج شده هستند.

 

چگونه از اسپری مرطوب کننده استفاده کنیم؟

  • هنگام خرید توتون به آن ۲ یا ۳ اسپری بزنید و آن را روز بعد استفاده کنید و اجازه دهید رطوبت در تمام قوطی پخش شود. از زیاد اسپری کردن اجتناب کنید چون باعث خراب شدن محصول خواهد شد.
  • از اضافه کردن آب به مایع اجتناب کنید.
  • پس از استفاده حتما درب توتون را ببندید تا رطوبت از بین نرود و رطوبت آنرا ۳ هفته یکبار چک کنید.
  • از این مایع برای رطوبت سازی هومیدور هم میتوانید استفاده کنید.

همچنین می توانید از سنگ رطوبت ساز هم برای این کار استفاده کنید. سنگ رطوبت ساز را ۳ دقیقه در آب خنک قرار داد و سپس انرا داخل قوطی بگذارید. هر زمان که احساس می کنید رطوبت آن کم شده این کار را دوباره تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.