نوشته شده در 27 دیدگاه

مقاله ای برای یک پیپ کش تازه کار

846-06111992 © ClassicStock / Masterfile Model Release: Yes Property Release: No 1950s BOY PLAYING CHECKERS WITH GRANDFATHER SMOKING PIPE & PICKING UP PIECE TO JUMP HIS CHECKER

دقیقا می توانم ملاقات دوستم را در سالهای جوانی به یاد بیاورم. دور همدیگر که جمع می شدیم ساعات خوبی را تجربه می کردیم و کارهای بچگانه انجام می دادیم ولی آنچه واقعا ازآن لذت می بردم ملاقات پدرش بود.پدرش کشاورزی کهنه کار بود و حاصل باقی مانده از سالها عمر وی چین و چروکهایی بود که روی دستها و صورتش دیده می شد.او مردی پر حرف و عاشق پیپ کشیدن بود.چون پدر من لب به هیچ چیزی نمی زد پیپ کشیدن این مرد مرا مجذوب خود نموده بود.می دیدم که در کمال شادی پیپ خود را چاق می کند و می کشد.او همیشه بوی توتون مورد علاقه خود والتر رالی را می داد و اکنون هروقت این توتون را استشمام می کنم به یاد این مرد می افتم.
شاید شما پدربزرگی مانند پدربزرگ دوست من داشته باشید. او را در کمال آرامش در حال پک زدن ببینید و لذت ببرید.شاید هم تابحال مردی را در حال پیپ کشیدن ندیده اید و نوشته های مرا درک نمی کنید. در هر صورت این مساله این حقیقت را که پیپ کشیدن هنری انسانیست دستخوش تغییر نمی سازد.چرا؟ ببینید، پیپ کشیدن به همان اندازه که یک سنت است یک نوع آرامش هم هست.از همان هنگام که توتون را روی یکدیگر داخل پیپ پر می کنید به نوعی رضایت خاطر می رسید. صدای کشیده شدن چوب کبریت و سپس بوی عالی توتون که دیگر جای خود را دارد. بهتر است را با یکی از نوشیدنیهای سنتی مورد علاقه خود همراه کنید، روی صندلی خود لم دهید و اوقات خوبی را تجربه کنید.

330_me_and_shop1
حتی در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ مردان زیادی را در فیلمها در حال کشیدن پیپ می توانستید ببینید.در فیلمهایی مانند مرد آرام.خداحافظ آقای چیپس و حتی در فیلم یک زندگی رویایی مردانی با انواع لباسها …

امروزه مردانی که پیپ می کشند به سنت قدیم وفادار مانده اند.اگر تابحال موضوع ما شما را متقاعد کرده که کشیدن پیپ را آغاز کنید با ادامه بحث همراه شوید.

ابزار اولیه
چون این مقاله برای تازه کارها نوشته شده نمی خواهم شما را خسته کنم.حداقل وسایلی که به آنها نیاز دارید را نام میبرم.زمانی که تازه شروع کردم برای کل این وسایل دوازده دلار هزینه کردم.آنچه می خواهید این است:

corn 11

یک پیپ
توصیه می کنم با پیپ مرغوب و ساخته شده از بریر شروع کنید.پیپ های ذرت یا کورن کاب را هم فراموش نکنید ولی بریر اصل می تواند سالها اسموک داشته باشد و همیشه از آن استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

 

یک تمپر یا ابزار 
با اینکه این وسیله صددرصد لازم نیست در فشردن توتون بسیار کمک می کند.
images (1)

تمیز کننده
برای تمیز کردن آن پس از استفاده ازآن به کارمی رود.خوشبختانه اکثر فروشندگان این وسیله را به رایگان در دسترس شما قرار می دهند.

pipe1توتون
در این مورد یک توتون شناس معتبر می تواند کمک زیادی به ما کند.توتون با عطرها و قدرتهای متفاوت وجود دارد. به شما توصیه می کنم از توتونی شناخته شده شروع کنید.من اولین بار از توتونی با مزه وانیل استفاده کردم، حالا می توانید کار خود را شروع کنید.

چگونه پیپ بکشیم؟
برای شروع باید بگویم پیپ کشیدن یک فعالیت تفریحی است.پیشنهاد می کنم حداقل بیست دقیقه وقت به آن اختصاص دهید، این مساله یکی از دلایل لذت بردن از آن است.این کار باعث می شود کمی آهنگ زندگیتان را کند سازید.نوشیدنی خود را آماده کنید، وسایل را بردارید و روی صندلی خود بنشینید.اکنون دیگر قطعا زمان شروع فرارسیده است.

۱٫پیپ خود را پر کنید.مشکلترین قسمت کار همین مرحله می باشد چون روی قسمتهای بعدی بسیار موثر است.توتون را به نرمی پر کنید و کمی با تمپر فشار دهید.در این مرحله باید نصف آتشگاه پر شده باشد.آن را مجددا تا دهانه آن پرکنید و کمی بیشتر فشار دهید تا سه چهارم آن پر شود.اکنون مقدار بیشتری توتون بریزید و این بار بیشتر فشار دهید.مقدار کمی فضا بین دهانه پیپ و توتون بهتر است وجود داشته باشد.

۲-دهنی را به دهان خود بگذارید و یک پک آزمایشی به آن بزنید.اگر هوا به سادگی از خلال توتون عبور نمی کند توتون را زیاد فشار داده اید.در این مورد باید کل توتون را خارج کرده و دوباره پر کنید. اگرهوا عبور کرد آماده روشن شدن است.

۳-از کبریت یا فندک برای روشن کردن بهره بگیرید.من به دلیل ارزانتر بودن استفاده از کبریت را توصیه می کنم.فندک پیپ منحصرا برای آن ساخته شده و روی مزه توتون بی اثر است.اگر از کبریت استفاده می کنید پس از روشن شدن آن چند ثانیه صبر کنید تا گوگرد آن از بین برود.سپس با پک های آرام کبریت را با حرکتی منظم و دورانی روی سطح توتون بچرخانید.این کار را تازمانی انجام دهید که سطح توتون به طور یکنواخت روشن شود.ولی همه کار به پایان نرسیده است.این آتش کاذب است.بگذارید خاموش شود و این مرحله را مجددا تکرارکنید.در این مرحله یک آتش واقعی ایجاد می شود و می توانید از اسموک آن لذت ببرید. توصیه می کنیم دود را داخل ریه خود فرونبرید.پیپ کشیدن با کشیدن سیگارت متفاوت است.نوع توتون کمی قوی تر است و طعم بیشتری هم دارد.

۴-آن را ساده بگیرید.این امر باید به آهستگی و مستمر انجام شود.یک ماراتون در پیش است نه مسابقه دوی صد متر.اگر خیلی سریع پک بزنید زبانتان خواهد سوخت.قطعا این نتیجه ای نیست که شما انتظار داشتید.پیپ شما ممکن است دو سه بار حین استفاده خاموش شود ولی اهمیتی ندارد.فقط ریلکس باشید و لذت ببرید.از مزه توتون استفاده کنید.

این کل کاریست که باید انجام دهید.حالا اگر از پیپ کشیدن لذت بردید می توانید از سایر مدل ها و ابزارهای گران قیمت استفاده کنید.اگر احساس می کنید داخل پیپ صدای قل قل می کند به دلیل رطوبت زیاد توتون  و یا مقدار بذاق شما است.به سادگی پیپ را از دهان خود بردارید و با یک نخ تمیز کننده که داخل دهنی فرو می برید رطوبت را پاک کنید.اگر آتشگاه دردستانتان بسیار گرم شده اجازه بدهید خاموش شود و دوباره آن را روشن کنید.اگر توتون خیلی داغ شود مزه آن تغییر خواهد نمود. زمانی که آتشگاه تمام شد اجازه دهید قبل از تمیز شدن به خوبی خنک شود.

نوشته جیسن میلز
برگردان از محمد شکرانی

مقالات بیشتری در این زمینه ببینید . . . 

اشتراک گذاری

27 دیدگاه دربارهٔ «مقاله ای برای یک پیپ کش تازه کار»

 1. لحن زیبا و خاطره انگیزی داشت و کامل و مفید بود . ممنون از محمد شکرانی و شما

 2. سبک ترین ، خوشبوترین و آماتورترین توتونی که می تونید معرفی کنید کدام است ؟

  1. سلام
   کاپتان بلک سفید جالبه

   1. سلام …
    تتون کاپتان بلاک موجود در بازار اصل نیست .توصیه میکنم از کاپتان بلاک استفاده نکنید . من یک مطلب خوندم که میگه تتون کاپتان بلاک با مواد شیمیایی طعم دار میشه و امکان زخم شدن دهان رو داره .

 3. سلام، ممنون از سایت عالیتون
  من علاوه بر آرومای توتون هنگام کشیدن پیپ، برام مهمه که بوی مطلوبی در محیط به جا بزاره و مخصوصا بوی سیگار یا دود زننده نداشته باشه، شما چه توتونی پیشنهاد می کنید؟
  (پ.ن. توتون وانیلای مک برن با اینکه عطر ملایمی داره همچنان برای همسرم راضی کننده نیست)
  ممنون

 4. سلام.
  با توجه به اینکه من آماتور هستم، برای شروع شما پیپ کورن کاپ رو توصیه میکنید یا چوبی. توصیه های متفاوتی شده به من.

  1. سلام
   پیپ کورن گزینه جالبیه / پیپ چوبی هم مناسبه. شاید این مقاله در مورد کورن بتونه شما را کمک کنه: http://aartin.com/?p=4132

 5. سلام
  پیپ های(big ben )
  خوب هستن یا؟یا به درد نخور؟؟؟

  ممنون از مطالب خوبتون

  1. پیپ بیگ بن در صورتی که اصل بخرید عالیه

   1. سلام بهترین و خوشبو ترین توتون پیپ چیه/لطفا

    1. به نظرم شکلات پرتقال و آلبالو شکلات

 6. سلام
  من اولین بارمه می خوام پیپ بخرم ولی از مدل پیپ های ذرت خوشم نیومد لطفا بگید کدام نوع پیپ را بخرم. ممنون

  1. سلام
   پیپ گاسپارینی و ساهین گزینه مناسبی است.

 7. سلام،
  سوالم شاید به نظر مسخره باشه. ولی اینکه در این مقاله ذکر شده “دود پیپ را در ریه خود فرو نبرید” خب پس نیکوتین و اثر رضایت بخش توتون رو چطوری احساس کنیم؟

  1. زبان شما اینکارو براتون انجام میده نگران نباشید.

 8. سلام
  من تازه شروع کردم به پیپ کشیدن
  همه میگن دود پیپ رو نباید داخل ریه داد
  من چون سیگاری نیستم درک درستی از این موضوع ندارم و وقتی پیپ میکشم نمیدونم داخل میره یا نه و قاعدتا هم کنترلی ندارم
  امکانش هست یه توضیح مختصری راجع این بدید هر چند فکر میکنم با تجربه به دست بیاد
  ولی توضیحی در مورد روند این موضوع میتونید بدید ؟

 9. درود بر شما – من با پیپ ( کورن کاب) تازه پیپ کشیدن رو آغاز کردم و دو سوال داشتم . اول اینکه دور بالایی پیپ بر اثر سوختن سیاه شده آیا این معمول و طبیعی است و اگر نه چه باید کرد ؟ دوم اینکه نگه داشتن پیپ در دهان بدون دخالت دست چگونه است ؟ چون دهنی پیپ من بع علت نگه داشتن بین دندان جای دندان ها رویش مانده و این ضاهر پیپ رو نازیبا کرده .ممنون

 10. سلام خسته نباشید من تازه شروع کردم به پیپ کشیدن گاهی اوقات حس میکنم دود حاصل قهوه ای رنگه و حس میکنم چوب اتشگاه داره میسوزه و همچنین ایا اتشگاه رو روغن کاری بکنم یا خیر ؟

  1. سلام
   اگر پیپ شما برای است، ممکنه در اثر بد پرکردن و پک های سنگین این اتفاق بیفته. بله کمی غیر عادی هست ولی من نمونه هایی از پیپ سوخته را دیدم.
   در قسمت درباره پیپ، روش صحیح پرکردن و پک زدن را مطالعه کنید. همچنین ویدئو هم در این زمینه میتوانید پیدا کنید در سایت.
   اگر به این روش ادامه دهید ممکن است پیپ سوراخ شود. چه افراد ارتباط مستقیم با بزرگی شش ها دارد. پیپ های بزرگتر را می توان حتی در چند روز استفاده کرد و دیرتر هم خیس می شود.
   پیپ های ساخته شده از برای های سردسیری هم معمولا در اب و هوای سرد ایران زودتر اسیب می بینند

 11. سلام
  بدنه بیرونی پیپ بعد از چندبار استفاده دچار ترک های ریز شده ولی داخل آتشگاه اثری از ترک نیست، راهی برای ترمیم ترک ها وجود داره؟
  و اینکه دلیلش چی میتونه باشه؟
  آیا میتونم دوباره از این پیپ استفاده کنم؟
  باتشکر

  1. سلام
   این ترک ممکن است در سه صورت پدید آید
   1- پیپ شما بریر است، کیفیت مقبولی دارد و روی آن پولیستر پاشیده شده است
   این جوش حرارتی است و میبایستی پیپ را قبل از استفاده کم کم گرم کنید تا پوشش روی آن مستحکم بماند. حتما روش پیپ کشیدن خود را دوباره برسی کنید. روش ترمیم آن پاشیدن دوباره پولیستر و یا کلا با پاک کردن آن مشکل رفع خواهد شد. در این سایت مقاله زیر را مطالعه کنید: https://aartin.com/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D9%BE-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%87-%D9%86/
   2- پیپ شما ترکیبی از رزین و چوب است
   این گونه پیپ ها اصلا جذبی ندارند و به در پیپ کشیدن نمی خورند، اسموک آنها گرم و تلخ است و از همان اسموک اول صدی قل قل میدهد. اینها قابل ترمیم نیستند.
   3- پیپ شما از چوب ساخته شده ولی برایر نیست
   این مشکل را در برخی پیپ های ترک که از چوب زیتون ساخته میشوند دیده می شود و رزان قیمت هستند. با اینکه اسموک متوسطی دارد ولی به نظر من قابل تحمل است. این دسته قابل تعمیر نسیتند.

   1. سلام از توضیحتون ممنونم
    پیپ از برند پولو هست و در بار دوم استفاده این اتفاق افتاد،
    البته روش پیپ کشیدنم را تغییر دادم ولی صدای گردش هوا در آتشگاه شنیده می شود و با اینکه اسموک های کوتاه و با فاصله می گیرم باز هم زود داغ می شود

    1. سلام
     متاسفانه اطلاعاتی در مورد برند “پولو” ندارم ولی توصیه من اینکه که پیپ را از فروشگاه معتبر و با تجربه بخرید تا از اصل بودن آن مطمئن شوید و در ضمن از تجربه فروشنده در انتخاب و استفاده از پیپ هم استفاده کنید

 12. درود
  من به تازگی میخوام پیپ کشیدن رو شروع کنم.
  سوال اولم اینکه آیا کورن کاب گزینه ی مناسبی هست یا نه؟
  سوال دومم اینکه توتون بلک لوکس عطر و طعم بیشتری داره یا کاپتان بلک سفید؟ و کدوم برای شروع مناسب تره؟
  بعد اینکه پیپ کورن کاب قابلیت استفاده ی چند آتشگاه در روز رو با کیفیت مطلوب داره؟
  یه سوال کمی متفاوت: من همسرم اصلا از دود خوشش نمیاد، کدوم توتون بوی متبوع تری نسبت به بقیه داره؟
  بسیار ممنون از اینکه زمان گذاشتید

  1. سلام
   کورن کاب مارک تواین یا پراید پیشنهاد میشه.
   کیفیت بلک لوکس خیلی بهتره، عطری هم خوبه.
   دو آتشگاه هر آتشگاه حدود 20 دقیقه که کم نیست.

   1. بسیار ممنون از پاسخگویی سریع
    آیا میسوری مرشام مینیاتور برای شروع مناسب است یا نه؟
    از این جهت که مدل های گرون تر معرفی کردید عرض کردم.

    1. مینیاتور خیلی کوچیکه
     مناسب شما نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.