چرا پیپ و اسموک شما بوی بد می دهد؟

بسیاری از مشتریان کافه آرتین در روز بارها سوال می کنند که چرا پیپشان بوی بدی می دهد یا توتون پس از سوزاندن بوی مطلوبی ندارد؟ پاسخ به این سوال را در گزینه های زیر خواهید یافت:

۱- مدت پیپ کشیدن

حتی پیپ های با آتگشاه متوسط هم حداقل ۲۰ دقیقه میسوزند. اگر اسموک شما کمتر از این طول می کشد پس توتون به شکل نادرست سوزانده می شود و قطعا دود حاصل از آن مطلوب نخواهد بود. هر قدر توتون اسانس بیشتری داشته باشد آتش باید ملایمتر باشد.

۲- خیس بودن

حتما پیپ را پس از اسموک جایی که هوا  بیشتر است (مثلا پشت پنجره) بگذارید تا کاملا خشک شود و توصیه می شود فیلتر را هم خارج کنید، به این ترتیب اسموک خنک تری تجربه خواهید کرد. در ضمن فیلتر بالسا دوبرابر فیلتر های معمولی می تواند جذب کند و عمر آن هم دوبرابر آنهاست، توصیه می شود از فیلتر بالسا استفاده کنید.

۳- کثیف بودن

حتما پیپ خود را با مایع تمیز کننده هفته ای یکبار تمیز کنید و نخ بکشید. آتشگاه همانند قابلمه آشپزی است و باید تمیز باشد. اگر از مایع تمیز کننده دیفیوزر استفاده کنید بوی های قدیمی و طعم های کهنه را هم میتوانید از آن جدا کنید و اسموک خنک تر و مطلوبتری را تجربه کنید. مقاله تمیز کردن را مطالعه کنید …

۴-  درست پر نشدن

توتون باید به درستی پرشود. قسمت اول با تراکم کمتر، قسمت وسط با تراکم بیشتر و بالا متراکم به نحوی که هوا به صورت کنترل شده وارد شود.  اگر توتون به درستی پر شود هنگام استفاده بوی مطلوبی خواهد داشت، زبان را نمی سوزاند و برای کنترل هوای ورودی به پیپ احتیاجی به گذاشتن دست روی آتشگاه نیست. فیلم روش پرکردن. . . 

۵- انتخاب نادرست توتون

اگر آماتور هستید حتما از توتون های اروماتیک استفاده کنید. آروماتیک ها سبک و لایتر از گونه های بدون اسانس هستند و به مرور که تجربه شما زیاد شد می تواند از طیف های بیشتری استفاده کنید. کافه آرتین مرجع مناسبی برای انتخاب انواع توتون را به صورت گروه بندی شده، توضیح در مورد ترکیبات و سنگینی یا سبکی دارد. کافی است به ربات اینستاگرامی کافه آرتین مراجعه کرده، سپس پیپ و سپس گروه مناسب با سلیقه خود را انتخاب کنید، با هر بار کلیک از آن گروه یگ گزینه به همراه اطلاعات به شما پیشنهاد خواهد شد. ربات تلگرامی کافه آرتین را ببینید …

۶- انتخاب پیپ

پیپ وسیله ای چوبی است که از بلاک های فراوری شده ریشه درخت که به آن بریر گفته می شود ساخته شود. همه پیپ های چینی (تا جایی که من دیدم) ترکیبی از براده چوب و پلاستیک هستند. گونه های چینی اصلا اسموک خوب و جذب مناسبی ندارند و عموما باعث سوزش زبان در بلند مدت می شوند، پس بهتر است از برندهای مرغوب انتخاب درستی داشته باشید تا از پیپ های فیک استفاده کنید. روش تشخیص این دسته پیپ ها در مقالات گذشته هم آمده است.

دیدگاه (2)

 1. Ahmad ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  میخواستم چندین توتون به من معرفی کنید که از ویرجینیای بیشتری تشکیل شده و از نظر قیمت هم مناسب باشد؟

  • آرتین ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ پاسخ

   سلام
   کاپتان برامر 100% ویرجینیا لوزکات پرس شده 95000
   فوگی طلایی 100% ویرجینیا ریبون کات 65000
   سویت جوجیا 80% ویرجینیا کژوال کات عموما کیوب 95000 تومان
   ایلستید 88 100% ویرجینیا ریبون کوتاه 65000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.