پیپ کورن کاب بسازید

فصل، فصل بلاله. الان تو هر میوه فروشی میتونید ذرت پیدا کنید، حتی تو پارک ها هم میفروشنش ولی پیپ کورن کاب چیست و چزوری بوجود اومده؟ آخر مطلب هم میخام توضیح بدم که چطوری کورن کاب بسازید.

Corncob pipe artin

پیپ ذرت یا (کورن): این پیپ از دانه ای ذرت ساخته می شود و پیپ مورد علاقه آقای مارک تواین ، روزولت، ژنرال مک آرتور بوده است. در کارتون پاپای (ملوان زبل)،شخصیت اصلی کارتون از کورن کاب استفاده می کند. بزرگترین تولید کننده این محصول شرکت میسوری مرشام در آمریکاست و  ارزان قیمت ترین پیپ دنیاست.

قبل از جنگ شمال و جنوب آمریکا، جمعیت شمالی به صورت فئودالی بوده و سیاهپوستان در مزارعه ذرت برای ارباب های سفید کار می کردند. ارباب های چون وضع مالی مناسبی داشتند پیپ چوبی استفاده می کردند و سیاهپوستان و کارگران پیپ ساخته شده از دانه یا ساقه ذرت را استفاده می کردند.
در حقیقت این کالا نماینده گروه کارگر و کم پول امریکاست. روزولت به دلیل آنکه می خواست خود را حامی طبقه کارگر عنوان کند، کورن می کشید. مارک تواین، نوسینده مشهور هم به آن علافه داشت و خلاصه هنوز هم شرکت میسوری مرشام آمریکا داره کورن کاب تولید می کنه و میفروشه.

آمریکا خیلی بزرگه، یعنی ۵۲ ایالت آمریکا واقعا هم گستردگی خیلی زیادی داره، هم منابع طبیعی زیادی در اختیار داره و هم به علت مهاجرت بسیاری از افراد به این دنیای نو تونسته پتانسیل زیادی رو تو خودش جمع کنه. توی جنگ جهانی دوم هم به علت دور بودن از صحنه جنگ خسارتی بهش وارد نشد و تونست از اروپا هم پیش بیفته. با این همه پیشرفت میبینیم پیپ قدیمی و سنتی خودش رو نه تنها فراموش نکرده بلکه اونو به تمام دنیا هم تعمیم داده.

خوب امروز میخام نحوه درست کردن یک کورن کاب رو آموزش بدم. اگه ذرت بزرگ گیر بیارین که خیلی عالی میشه چون هم جای دست بیشتری داره و هم شیکتر درمیاد. پس یک ذرت بخرین، (میتونین اول کبابش کنید بخورین و بعد کورن کابش کنید یا به همون صورت با دانه هاش). سر و ته ذرت رو ببرین و وسطش رو دربیارین، به نحوی که مثل جای آتشگاه بشه.

حالا ساقشو با چاقو تمیز و صافش کنید، با مته وسط ساقه رو سوراخ کنید، به نحوی که لوله آتشگاه بشه. حالا بدنه ذرت رو سوراخ کنید و ساقه رو درونش فشار بدید.

عالی شد، شما به سبک صد سال پیش کارگرهای سیاه پوست و زحمتکش پیپ کورن کاب ساختین و ساخته های آتی شما میتونه خیلی بهتر و شیکتر از این دربیاد.

میتونید نظرات و عکس پیپ هایی رو که ساختین رو بفرستین تا همینجا به نمیش دربیاد.

عکس مراحل ساخت کورن کاب رو در پایین دنبال کنید.

کافه آرتین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

www.instagram.com/cafeartin

دیدگاه (5)

 1. sigma161 ۱۳۹۳-۰۷-۱۵ پاسخ

  سلام.دوستان من همین چند روز پیش 3تا پیپ کورن کاپ ساختم یه سری توصیه هایی که تجربه خودمه رو بهتون میکنم:
  1.بهتره موقع خریده ذرت یه ذرت نسبتا بزرگ انتحاب کنید چون که وقتی دونه هاشو جدا میکنید و داخلش رو میتراشید حجم زیادی برای ریختن توتون نمیمونه و اگه ذرت کوچک باشه احتمال داره بدنه اون سوراخ بشه.
  2.ابزار خاصی نمیخواد من خودم با چاقو معمولی درست کردم فقط اگه نمیخواید اذیت شید موقعی که هنو ذرت نم داره داخلش رو خالی کنید.
  3.میتونید برای لوله ش از قلم نی برای خوش نویسی استفاده میشه، استفاده کنید.
  4.برای اینکه وقتی میکشید ذرات تنباکو داخل دهانتون نیاد سره لوله ای که داخل پیپ هست رو به صورت اریب برش بدید یعد اون رو به صورت عکس داخل پیپ کنید به طوری که قسمت بریده شده رو به پایین قرار بگیره.
  5.برای طول عمر بیشتر پیپ میتونید روی اون رو با اسپری براق کننده یا لاک بیرنگ کاور کنید تا هوا نپوسوندش.
  در آخر یه توصیه هم میکنم که اگه هنوز نساختید قبلش یه سرچی تو یوتیوپ بکنید خیلی به درد بخوره.

 2. مهدی ۱۳۹۵-۰۲-۱۰ پاسخ

  سلام شما پیپ کورن واسه فروش نداریم

 3. OMID ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ پاسخ

  چطوری استم برای این پیپی که میسازیم تهیه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.