نوشته شده در 5 دیدگاه

کاغذ سیگارپیچ از چه جنسی ساخته می شود؟

cigarette_rolling_machine

یکی از محصولاتی که همیشه کافه آرتین عرضه کرده است انواع کاغذ های سیگارپیچ است. ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد ….

کاغذ های سیگارپیچ از چه جنسی ساخته می شوند و کدام نوع باید انتخاب شود؟

این کاغذ ورقه ای نازک ساخته شده از چوب یا کتان یا کنف یا ساقه برنج است و وزن آن در متر مربع بین ۱۸ الی ۲۸ گرم خواهد بود، یک سمت این کاغذ آغشته به چسب است که موجب چسبیدن و گرد شدن کاغذ پس از پیچیده شدن میگردد.

یکی از عوامل مهم در نوع جنس کاغذ مقدار نفوذ پذیری دود در کاغذ است. هر قدر نفوذ پذیری بیشتر باشد دود سبکتر خواهد بود و واکنش کاغذ نسبت به سوختن آن نیز متفاوت و رنگ خاکستر سیگار هم متفاوت میباشد.

در کاغذ های سیگارپیچ از موادی مانند کربنات کلسیم، کربنات منیزیم، اکسید تیتانیوم، تارتارت سدیم پتاسیم و از سیترات پتاسیم برای کنترل احتراق استفاده می شود.

ضخامت مهتر از ماده ساخته شده است!

ضخامت کاغذ سیگارپیچ ارتباط مستقیمی با اسموک دارد، هر قدر کاغذ نازکتر باشد، پک های عمیقتری باید بزنید و در صورت عدم پک زدن سیگار خاموش خواهد شد ولی در کاغذ های ضخیم سیگار کاغذ زودتر می سوزد و مقاومت کمتری دارد. در حقیقت در کاغذ های نازک به دلیل پرس شدن مواد اولیه، کاغذ استحکام بیشتری دارد.

معمولا این کاغذ ها بدون کلراین تولید می شوند، کلراین یا اصطلاحا گوگرد همان ماده ای است که در سیگارت ها موجب سوختن و تمام شدن آن میگردد و در سیگارت های تجاری استفاده می شود.

در خرید کاغذ سیگارپیچ از فروشندگان حرفه ای کافه آرتین کمک بگیرید . . .

اشتراک گذاری

5 دیدگاه دربارهٔ «کاغذ سیگارپیچ از چه جنسی ساخته می شود؟»

 1. سلام
  دو ماهی هست که بعد از 11 سال سیگار رو فعلا گذاشته م کنار . اهل پیپ هم نبودم. توی سرج به سایت تون رسیدم با اینکه در دقایق اول سوالم رو جواب گرفتم اما اینقدر جامع و کامل و مرتب اطلاعات داده بودید که الان یک ربعی هست دارم نگاه می کنم . به نظرم رسید باید بهتون آفرین بگم برای سایتتون. موفق باشید.

 2. سلام. میخواستم بپرسم که ایا پیپر OCB بهتر از کاغذ های دیگر است

  1. ممکنه
   این مدل از پوست برنج ساخته می شود

 3. بعد از مدتی پیچیدن و گذاشتن تو جعبه سیگار کاغذ باز میشه وتوتونش میریزه چطور باید چسبندگیش تداوم داشته باشه؟

  1. ممکنه کمی از توتونش بریزه ولی باز نمیشه
   از چه کاغذی استفاده می کنید؟ کی خرید کردین؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.