نوشته شده در یک دیدگاه

کالایی بنام فیک یا قلابی!

فیک چیست؟

فیلک به معنای قلابی است. فرهنگ معین: (قُ لّ) (ص نسب .) ۱ – تقلبی . ۲ – مکار، حقه باز. لینک . . . 

به چه کالایی فیک یا قلابی گفته می شود؟

به کالایی که مصنوع (ساخته شده) در کارخانه ثبت شده بر روی کالا نباشد فیک یا قلابی اطلاق میگردد.

آیا کالای فیک باید خرید؟

در زمینه خرید یا فروش کالای تقلبی باید به دو نکته اشاره کرد:

۱- ممکن است خریدار به تقلبی بودن کالا آگاه باشد و فروشنده هم خریدار را آگاه ساخته باشد.

۲- ممکن است خریدار به قلابی بودن کالا آگاه نباشد و فروشنده با وجود آگاهی به قلابی بودن کالا آن را بفروشد.

در مورد خرید کالای قلابی باید گفت چطور ممکن است خریدار با آگاهی بر دروغ بودن کالا آن را بخرد؟!! بله مصرف کننده ایرانی کالای فیک خریداری می کند، به فیک بودن آن هم آگاه است و به خرید خود هم می نازد.

fake (1)

در نبود کالایاصل و با کیفیت، کالای قلابی اصل به حساب می آید!! این جمله کسانی است که عادت به خرید کالای بی کیفیت دارند و برندهای معتبر را به بهانه هایی مانند حراج شرکت و یا کالای استوک می خرند. اسم هایی مانند کپی یا های کپی لغت های بی معنایی هستند که سعی در معنی دار تقلب دارند.

شبکه های ماهواره ای هر روز گوشی اپل مجهز به اندروید می فروشند آنهم با قیمت ۲۶۵۰۰۰ تومان!!! دو عدد گوشی سونی با تمام امکانات فقط ۲۳۵۰۰۰ تومان!!!!  عطرهای تقلبی روی دست دست فروش ها و با بدترین کیفیت که ممکن است به بدن مصرف کننده آسیب جدی بزند به نام اصل و با بهانه ورود از مرزهای بدون گمرک عرضه می گردند.

خرید کالای قلابی یعنی به حراج گذاشتن صاحب برند!

متاسفانه در ایران قانون کپی رایت اصلا رعایت نمی شود و کالای قلابی هم دست کمی از این مسئله ندارد. مصرف کننده اگر بداند که در صورت خرید کالای اصلی چند برابر کالای فیک می تواند از آن استفاده کند هیچ گاه تن به خرید کالای بی کیفیت و قلابی نخواهد داد. اگر که فروشنده به حقوق مصرف کننده و صاحب برند احترام گذاشته و کالای قلابی وارد فروشگاه خود نکند هم کسب و کار بهتری خواهد داشت و هم خدمت به جامعه خواهد کرد.

شما میتوانید نظرات خود در مورد کالای فیک را بنویسید و با بفیه دوستان به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

1 دیدگاه دربارهٔ «کالایی بنام فیک یا قلابی!»

  1. تو رو خدا اجناس ماهواره ای نخرید. من فکر میکردم فقط تلفنی اگه سفارش بدم سرم کلاه می ره اما این بی وجدانها تو مغازه حضوری هم رحم نمیکنم. من از فروشگاه تهران خریدم الان میبینم تقلبیه. دستم به هیچ جا بند نیست. به اینا اعتماد نکنید که میگن جنس درجه یک. خدا ازشون نگذره 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.