گارانتی پیپ و زیپو

از شما دوست و مصرف کننده گرامی خواهشمندیم تا قبل از اعلام هر گونه سفارش نسبت به مطالعه بخش گارانتی محصولات (زیپو و پیپ) فروشگاه کافه آرتین اقدام نموده و پس از آن نسبت به اعلام سفارش و یا مراجعه حضوری به شعب فروشگاه های کافه آرتین اقدام نمائید. هدف فروشگاه کافه آرتین از افتتاح این بخش پاسخگویی و شفاف سازی نوع و چگونگی گارانتی محصولاتی است که به فروش میرساند. شرایط گارانتی کلیه محصولات دقیقا همان چیزی است که تولید کنندگان طرف قرارداد آن را قبول دارند و ما نیز ملزم به رعایت، دفاع از حقوق مصرف کننده و تامین نظر تولیدکننده هستیم.

شرایط گارانتی پیپ ها:

کلیه پیپ های فروخته شده به مشتریان دارای فاکتور سربرگ دار بوده و شرایط فروش نیز در ذیل همان فاکتور دکر شده است. در صورت گم شدن فاکتور صادر شده از سوی مشتری، آرشیو کلیه فروش های انجام شده در دفاتر فروشگاه کافه آرتین موجود بوده و قابل استناد است.

۱- کلیه پیپ ها تا یک ماه از تاریخ صدور فاکتور و در صورت عدم استفاده قابل عودت به کافه آرتین است. پس در صورتی که محصولی خریدید و آن را استفاده نکردید و یا به دوستی کادو دادید و پیپ خریداری شده هنوز استفاده نشده است میتوانید آنرا به فروشگاه عودت داده و وجه آن را عینا دریافت داشته یا با کالایی دیگر تعویض نمائید. همراه داشتن فاکتور فروش ما را در اجرای خواسته شما یاری خواهد نمود.

۲- کلیه پیپ های فروخته شده دارای یک سال گارانتی قسمت آتشگاه میباشد. این گارانتی صرفا شامل آتشگاه یعنی قسمتی از پیپ که در آن توتون ریخته می شود و میتواند در مشت شما قرار گیرد میباشد. پس در صورتی که مشکلی برای این قسمت پیش آید پیپ شما مجانا تعمیر خواهد شد. قابل ذکر است که قسمت فوقانی آتشگاه یعنی جایی که هنگام دوشن کردن پیپ در معرض آتش مستقیم میباشد فاقد گارانتی است. در صورت سیاه شدن ایت قسمت کافی است که کمی خمیر پولیش فلزات به این قسمت مالیده و با نوک انگشت به مدت ۳۰ ثانیه مالش داده تا آثر آتش پاک گردد و سپس نسبت به پاک کردن آن با دستمال کاغدی اقدام نمائید. تمیز کردن این قسمت با دستمال کاغذی زبر توصیه میگردد.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
در صورتی که پر کردن پیپ شما به درستی صورت نگیرد امکان سوختن پیپ از داخل وجود دارد و قسمت بیرونی پیپ به رنگ قهوه ای تیره و متمایل به سیاه خواهد شد. در این صورت پیپ شما شامل گارانتی نخواهد بود. سوالی که برای اکثر مصرف کنندگان پیپ وجو دارد، پر کردن درست پیپ به چه صورت است؟ مطالب پایین راهگشای شما خواهد بود.

روش پر کردن صحیح پیپ را در عکس های زیر ببینید:

عکس ۲ و ۳: مقداری توتون از بالا در آتشگاه پیپ بریزید تا آتشگاه پر شود.

عکس ۴: مقدار توتون را به صورت متراکم شده بین انگشتان خود جمع کنید.

عکس ۵: سپس آن را در آتشگاه پیپ قرار دهید.

عکس ۷ و ۸: دهانه آتشگاه پیپ را صاف کنید به نحوی که مانع ورود هوا شود.

عکس ۹: پیپ آماده استفاده است.

چرا باید به این صورت پیپ پر شود؟

پیپ باید به گونه ای پر شود که زیر آتشگاه تراکم کمی داشته باشد و قسمت بالایی متراکم تر باشد. چون هنگام سوختن توتون و با فشار بیلچه توتون های بالایی پیپ که سوخته اند خرد شده و آتش به قسمت پایین آتشگاه منتقل خواهد شد.

در صورتی که پیپ شما به درستی پر شود هم اسموک لایتری خواهید داشت، برای کنترل هوای ورودی به داخل پیپ احتیاجی به گذاشتن انگشت روی آتشگاه پیپ ندارید و زبان شما گزند کمتری خواهد دید.

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید به فروشگاه کافه آرتین مراجعه و از همکاران ما کمک بخواهید و یا سوال خود را در این سایت درج نموده تا به آن پاسخ داده شود. در صورتی که قسمت بیرونی پیپ شما به رنگ سیاه در آمده است، میتوانید برای تعمیر آن را به ما بسپارید.
۳- کلیه پیپ ها پس از ترخیص از مبادی ورودی کالا مورد برسی قرار گرفته و در صورتی که پیپی معیوب باشد در قسمت فروشگاه گنجانده نشده و به تولید کننده عودت میگردد. لذا هنگام خریداری پیپ آنرا کاملا برسی کنید و در صورتی که عیبی در آن مشاهده میکنید از فروشنده بخواهید که پیپ دیگری به شما بدهد. لذا در صورتی که پیپی خریداری شد و بعد و یا قبل از استفاده بخواهید به دلیل عیب ظاهری که در آن اتفاق افتاده عودت گردد، قابل پس گیری نخواهد بود. حتی اگر هنگام خرید عیبی مشاهد گردید و فروشنده آنرا باطنی اعلام کرد از وی بخواهید که در فاکتور فروش در بخش توضیحات آن را شرح دهد.

۴- اکثر پیپ ها دارای قطعات وابسته میباشد. این قطعات: ده عدد فیلتر، ده عدد تمیز کننده و یک عدد بیلچه خواهد بود. اگر که پیپ طراحی شده باشد، معمولا پیپ های برند و طراحی فاقد قطعات عرضه میگردند. کافه آرتین تنها تولید کننده فیلتر بالسا در ایران است. فیلتر بالسا با جذب ۷۱% نیکوتین و ۹۰% فطران توتون، یکی از بهترین انواع فیلتر است.

۵- کلیه پیپ های مرشام تا یک ماه از تاریخ صدور فاکتور در صورت عدم استفاده قابل عودت به کافه آرتین است. پس در صورتی که قصد عودت پیپ خریداری شده را دارید و هنوز از پیپ خود استفاده نکرده اید ایت امر امکان پذیر است. شایان ذکر است که در صورت استفاده از پیپ مرشام، شامل هیچ گونه گارانتی نخواهد بود. برای توضیحات بیشتر به قسمت فروشگاه پیپ مرشام مراجعه کنید.

zippo-logo

شرایط گارانتی فندک زیپو:

۱- کلیه فندک های زیپو تازمانی که استفاده نشده باشد تا مدت یک ماه قابل عودت به کافه آرتین است. لذا در صورتی که فندک زیپو از کافه آرتین خریداری کردید و از آن استفاده نکرده اید و یا فندک زیپویی کادو گرفته اید که از کافه آرتین خریداری شده و در صورت عدم استفاده قصد تعویض و یا عودت آن را دارید به فروشگاه های کافه آرتین مراجعه کنید.

۲- مغزی کلیه فندک های زیپو دارای یک سال گارانتی میباشد ولی این گارانتی شامل بدنه فندک زیپو نخواهد شد. در صورت بروز مشکل برای مغزی به فروشگاه مراجعه نموده و مغزی خود را تحویل داده تا طرف چند روز نسبت به تعمیر آن اقدام گردد. روش های تعویض فتیله فندک زیپو در قسمت “درباره زیپو” گنجانده شده و برای تعویض فتیله میتوانید خودتان اقدام نموده و یا به ما تحویل نمائید.

۳- کلیه فندک های زیپو فروخته شده پس از ورود به فروشگاه کافه آرتین مورد بازبینی قرار گرفته و کالای معیوب به خریدار فروخته نمی شود. لذا در صورتی که اشکالی در هنگام خرید در فندک مشاهده می کنید، از فروشنده بخواهید آنرا برای شما تعویض کند. لذا گارانتی عودت، شامل کالای معیوب نبوده و فروشگاه از پس گرفتن کالای معیوب معذور است.

استهلاک پیپ در اثر استفاده:

– توصیه: نحوه پر کردن پیپ شما رابطه مستقیمی با استهلاک پیپ شما دارد. اگر که توتون را در پیپ بسیار فشرده پر کنید احتمال سوختن و با حتی سوراخ شدن پیپ وجود دارد. در صورتی که پیپ خود را به صورت اشتباه پر کنید و پیپ شما سوراخ شده و یا سیاه شود، شامل گارانتی نخواهد بود.

پیپ کشیدن امری Slow Burning یا آرام سوزی است. به طور متوسط یک پیپ میتوانید بین ۲ تا ۲٫۵ گرم توتون را در خود جای می دهد و یک پیپ با توتون ۲ تا ۲٫۵ گرم به طور معمول بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می سوزد. پس توجه کنید سوختن سریع توتون درون پیپ و پک های عمیق و طولانی موجب خرابی جدی پیپ شما خواهد شد.

از قرار دادن توری های نگهداری پیپ در قسمت تحتانی آتشگاه جدا خودداری کنید. پیپ های استاندارد نیازی به استفاده از این توری ها نداشته و خود مانع ورود توتون به درون آنتشگاه میشوند و در صورتی که وارد قسمت چوبی دهنی گردند پشت فیلتر میمانند.


یک پیپ استاندارد در روز میتواند بین ۳ الی ۴ اسموک داشته باشد. اگر که استفاده شما بیش از این تعداد است حتما از گرانول مرشام استفاده کنید. گرانول مرشام تکه های کوچک سنگ مرام هستند که زیر پیپ ریخته شده و توتن را روی آن پر کرده و استفاده می کنند. گرانول مرشام با جذب آب و قطران توتون در خود به رنگ قهوه ای طلایی در آمده و پیپ شما کمتر گرم می شود. در نتیجه امکان تعدد استفاده از پیپ را بیشتر می کند. حداکثر ۴ با ۵ تکه کوچک گرانول مرشام برای بار استفاده کفایت خواهد کرد.
گرانول مرشام را میتوانید از فروشگاه آقای آرتین تهیه کنید.

در صورتی که در روز بیش از ۴ بار از پیپ استفاده می کنید و امکان تهیه پیپ دیگری دارید، این امر به شما توصیه میگردد.

دیدگاه (3)

  1. ali agh ۱۳۹۵-۰۳-۱۲ پاسخ

    سلام.قابل توجه مصرف کنندگان و خریداران محصولات کافه آرتین من پیپ خودم رو برای گارنتی فرستادم و خوشبختانه مثل همیشه آرتین از دفاع از حقوق مصرف کنندگان به راحتی برآمده و بجای آن پیپ دیگری رو برام فرستاده ضمن تشکر از کافه آرتین به عرض شما عزیزان میرسانم با اطمینان خاطر خرید کنید

  2. فرزاد شریف زاده ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ پاسخ

    با اینکه بنده از پیپ خود بارها استفاده کرده بودم، کافه آرتین به سادگی پیپ بنده را تعویض کردند و درحالیکه من تصور میکردم احتمالا مشکل پیش آمده برای بدنه پیپ را با تعمیر کمی بهبود میدهند، در بازگشت با یک پیپ کاملا نو مواجه شدم و از این بابت کمال تشکر را دارم و این خود نشانه توجه این فروشگاه به مشتریان و خریداران و از طرفی اصالت و اعتبار فروشگاه می باشد. وظیفه دانستم تا در این قسمت این مورد را جهت تشکر توضیح دهم.

  3. مهدی خراسانی ۱۳۹۶-۰۳-۱۵ پاسخ

    من میتونم بگم کافه آرتین که من خرید های پیپم و توتون رو از اونجا انجام میدم و با وجود اینکه تو شهرستان هستم در کوتاه ترین زمان به دست من میرسند . بیشترین توجه رو به مشتری میکنن و علاوه بر اون به سوالات پاسخگویی مناسبی دارن و این نشون میده برای کارشون ارزش قائل شدن و صرف استفاده اقتصادی هدف نیست و در کنار اون کار فرهنگی و تشخص بخشیدن به نوع کاری که دارن رو هم مد نظر قرار دادن و من به همین دلایل خیلی از نوع و جنس کارشون راضی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.