۵ نکته طلایی برای داشتن کافی شاپ ایده ال

برای داشتن کافی شاپ حرفه ای چه نکاتی باید رعایت کرد؟

۱- قهوه تازه رست شده، تازه گرایند شده و کیفیت بالای دانه قهوه. چنانچه بخواهید قهوه تازه و با کیفیت بالای خود را با همان تازگی و عطرش سرو کنید بهتر است گرایندر و اسپرسو ماشین لازم را در کافی شاپ فراهم سازید.

۲- رفتار صمیمانه و پیشرو بودن باریستا در صنعت و حرفه خود. باریستا باید بتواند باخلق نوشیدنی به ذائقه مشتری رضایت بیشتری جلب کند. اخلاق خوبی داشته باشد تا مشتریان بیشتری را جذب کافی شاپ شما کند. به یاد داشته باشید کافی شاپ های زیادی در شهر وجود دارند و همه می توانند در خانه قهوه درست کنند، به این سوال پاسخ دهید که چرا مشتریان برای نوشیدن قهوه باید به شما مراجعه کنند.

۳- محیطی که شوق مشتری را بر انگیخته سازد. محیطه کافه در هر سبکی که باشد باید در آن ذوق نیز بکار رود و آرامش را به مشتری انتقال سازد و حتی نوع موسیقی که انتخاب می کنید حائز اهمیت است.

۴- یکپارچگی و اتحاد بین کارکنان و ادغام با معیارهای اجتماعی. ارتباط پرسنل باید خوب و منسجم باشد، در کافی شاپ های زنجیره ای و حرفه ای جهان پرسنل هر کدام وظیفه خاصی به عهده دارند و از دخالت در اموری که ربطی به آنها ندارد پرهیز می کنند.

۵- راهی برای پیگیری مشتریان از فعالیت ها و تازه های خبری در کافه همچون وب سایت و عضویت در شبکه های اجتماعی خلق کنید. ارتباط مشتریان با یکدیگر هم می تواند موجب گسترش تجارت شما شود.

الوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.